23 czerwca, 2024
Dobra odżywka do paznokci, czyli jaka?

Dobra odżywka do paznokci, czyli jaka?

Paznokcie mają z nami trudny żywot. Sprzątanie, prace w ogrodzie i przy samochodzie, do tego niewłaściwy jadłospis, stres i choroby. To wszystko sprawia, że mogą być kruche, łamliwe, podatne na zakażenia drobnoustrojami. Dobra odżywka do paznokci jest w stanie wiele zdziałać, ale którą wybrać?

Dobra odżywka do paznokci – piękne dłonie

Piękne dłonie to wizytówka każdego z nas, ale głównie pań. To ich paznokcie mają zwykle dość kontaktu z detergentami, ale i różnie reagują na nieustanne malowanie lakierami oraz ich zmywanie. Łatwo doprowadzić do ich osłabienia, łamliwości, ale i zwiększenia podatności na rozmaite schorzenia. Dobra odżywka do paznokci ma za zadanie zregenerować płytkę paznokcia, ochronić ją, zapobiec niekorzystnym zmianom i przywrócić piękny wygląd.

Dobra, to znaczy jaka? Taka, która jest dopasowana do aktualnej kondycji paznokci. Jedni potrzebują wzmocnienia, inni liczą na szybszy wzrost. Kolejna grupa oczekuje regeneracji, a następna chce uporać się ze schorzeniami obejmującymi płytkę paznokcia. Działanie odżywek zależy od tego, co znajduje się w ich składzie.

Dobra odżywka do paznokci, czyli jaka?Jakich składników szukać w odżywkach do paznokci?

Dobór zgodnie z kondycją paznokci to podstawa. Jeśli problemem są: łamliwość i przesuszenie, niezbędna będzie kombinacja witamin B7, C, E i F. Można będzie liczyć na utwardzenie płytki, jej ochronę i odżywienie, nawilżenie oraz wzmocnienie.

Dobra odżywka do paznokci, które rosną zbyt wolno, w swoim składzie musi zawierać witaminy A, C i E, które należą również do przeciwutleniaczy. Ponadto składniki odżywcze, na przykład minerały morskie, oraz filtry UV chroniące przed odbarwieniem. Zawartość chociażby jedwabiu, pozwala nabłyszczyć płytkę paznokcia.

Paznokcie wymagające odbudowy i wygładzenia, potrzebują głównie witamin C i E, a także ekstraktów roślinnych. Obecność minerałów daje szansę na pozbycie się rys i niedoskonałości, a ostatecznie uzyskanie gładkiej powierzchni płytki.

Wybór jest na tyle duży, aby z powodzeniem zadbać o każdy typ paznokci, niezależnie od ich aktualnej kondycji. Dobra odżywka do paznokci zdziała prawdziwe cuda, jeśli tylko będzie stosowana regularnie i zgodnie z zaleceniami zawartymi na opakowaniu.