Renowacja elewacji Kraków – cennik

Renowacja elewacji Kraków – cennik

Renowacja budynków wszelkiego rodzaju w Polsce jest w ostatnich latach widoczna jeszcze bardziej niż w przyszłości. To cieszy, bowiem budowlom tym nie tylko należy się właściwy szacunek, ale też w większości przypadków są to też perełki architektoniczne, o które zwyczajnie należy dbać i je konserwować, gdyż są ważnym elementem naszego kraju.

Ceny za renowację elewacji w Krakowie

Upływ czasu nie szczędzi żadnym konstrukcjom, nawet tak bogatym i okazałym budynkom, jakie są widoczne w stolicy Małopolski – Krakowie. Nic więc dziwnego, że na rynku pojawiło się sporo firm świadczących usługi renowacyjne wszelkiego rodzaju, również z uwzględnieniem specjalizacji, jaką jest renowacja elewacji Kraków – cennik każdej z nich może się nieco różnić. Jednak po zbadaniu rynku można szybko dojść do wniosków, że różnice te nie są aż tak znaczące, by to nimi kierować się przy wyborze firmy o takiej specjalizacji.

Przykładowe ceny za usługi elewacyjne w Krakowie:

  • malowanie elewacji – od 22-28 zł za m2
  • tynk akrylowy elewacyjny – od 34 -40 zł za m2
  • elewacje drewniane – od 89 – 99 zł za m2

Oczywiście te minimalne różnice w cennikach mogą zyskać na znaczeniu przy większych elewacjach, dlatego należy w pierwszej kolejności dowiedzieć się, z jaką ma się powierzchnią elewacji do czynienia, a następnie podjąć mądrą, ostateczną decyzję – również w oparciu o niżej wymienione czynniki.

Renowacja elewacji Kraków – co brać pod uwagę?

Tak jak zostało to już podkreślone nieco wyżej, cena nie musi być brana pod uwagę przy wyborze firmy świadczącej usługi remontowo-budowlane o charakterze elewacyjnym, a już na pewno nie powinna być głównym czynnikiem decydującym o tym, którą z firm się wybierze.

Dużo ważniejsze do uwzględnienia będą aspekty, takie jak:

  • opinie wcześniejszych klientów
  • doświadczenie w tej specjalizacji
  • podejście do klienta
  • dostępność terminów

Jeszcze większą uwagę do wyżej wymienionych czynników należy przyłożyć wtedy, gdy chodzi o renowację elewacji w budynku o charakterze zabytkowym – a takich trzeba przyznać w Krakowie nie brakuje. W takich sytuacjach jednak należy liczyć się z tym, iż cena może być wyższa – bowiem elewacja zabytkowych budynków wymaga też specjalnego traktowania.

Niemniej jednak, jeśli kogoś interesuje renowacja elewacji w Krakowie z całą pewnością nie będzie miał na co narzekać, gdyż istnieje tutaj całe mnóstwo firm gotowych do tego, by za rozsądną cenę świadczyć usługi wysokiej jakości o tym charakterze. Internet z pewnością też pomoże w tych szeroko zakrojonych wyszukiwaniach. Już na kilku pierwszych pozycjach znajdziecie firmy godne zaufania. Jedną z nich jest Bud-Prajs, która specjalizuje się w renowacji elewacji w Krakowie. Warto sprawdzić jej ofertę i cennik – budprajs.krakow.pl