Slackline dla dzieci i dorosłych - jaki wybrać na początek?

Slackline dla dzieci i dorosłych – jaki wybrać na początek?

Każdego roku do Polski przybywają nowe trendy, które podbijają serca wielu Polaków. Ostatnim z nich jest slackline. Na czym polega i od czego warto zacząć, aby nasza przygoda nie była tylko krótkotrwałym hobby?

Czym jest slackline?

Slackline dla dzieci to inaczej sztuka chodzenia po linie i wykonywania na niej określonych trików. Jest ona często mylona z chodzeniem po linie, jednakże jest to błędne myślenie. W chodzeniu po linie celem jest tylko i wyłącznie pokonanie określonego dystansu. W przypadku slackline kluczowym elementem jest styl, w jakim wykonujemy akrobacje. Sztuka slackline swoje początki miała w latach 80-tych XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Dzięki sporej popularności dyscyplina zyskała popularność w Europie, a od kilku lat jest wykonywana w Polsce. Od czego należy zacząć przygodę ze slackline, aby była ona nie tylko efektowna, ale również bezpieczna?

Jak wybrać odpowiednią taśmę?

Taśmy slackline dzielimy zazwyczaj na dwie szerokości: 2,5 cm oraz 5 cm. Wbrew pozorom taśma o szerokości 5 cm jest znacznie trudniejsza w opanowaniu, ponieważ jej użytkownik jest stale narażony na brak równowagi. Dlatego najlepszym rozwiązaniem dla osób początkujących będzie taśma o szerokości 2,5 cm. Jest ona znacznie stabilniejsza i na krótszym dystansie może zdecydowanie pomóc początkującym w złapaniu równowagi, a później w wykonywaniu ewolucji. Niezależnie od tego, jaką taśmę wybierzemy, kluczowym elementem jest oczywiście trening. Slackline wymaga częstych treningów, aby zyskać nawyk utrzymywania równowagi w sytuacjach ekstremalnych. Bez niego będzie nam bardzo ciężko rozwijać swoje umiejętności na linie.

Czy cena odgrywa ważną rolę?

Początkujące osoby zawsze zadają sobie pytanie, jak ważną rolę w tym wszystkim odgrywa cena? W przypadku slackline ma ona bardzo ważne znaczenie. Za produkt wysokiej jakości należy zapłacić znacznie więcej, niż za standardowe taśmy. Warto pamiętać, że w grę wchodzi nasze bezpieczeństwo. Taśmy wykonane z produktów niskiej jakości mogą być narażone na uszkodzenia, a nawet pęknięcia. Nie trzeba zapewne wspominać, co się może wydarzyć, kiedy akurat znajdujemy się na taśmie. Warto mieć to na uwadze przy wyborze swojej pierwszej taśmy slackline.

Przy wyborze pierwszego slackline warto poradzić się profesjonalistom, którzy doradzą ws. zakupu odpowiedniego sprzętu. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że zakupiony przez nas produkt jest wykonany z najwyższej jakości materiałów. Pozwoli to nam zaoszczędzić bardzo dużo czasu i pieniędzy na kolejne zakupy.