Podgrzewacz – który wybrać, by zapewnić dziecku ciepły posiłek?

Podgrzewacz – który wybrać, by zapewnić dziecku ciepły posiłek?

Dzieci nie lubią zimnych posiłków. Nie są one również wskazane dla delikatnych żołądków maluchów. Zapewnienie prawidłowej temperatury bywa jednak wyzwaniem dla rodziców. Pomocą jest podgrzewacz do butelek, dla którego warto znaleźć miejsce w dziecięcej wyprawce.

Jak działa podgrzewacz?

Zasada działania podgrzewacza jest bardzo prosta. Przeważnie butelkę lub słoiczek wkłada się do komory napełnionej wodą, która zostaje podgrzana i przekazuje ciepło. W ten sposób nie dochodzi do ogrzewania samego naczynia, co mogłoby spowodować jego uszkodzenie. Posiłek lub mleko dla dziecka pozostają ciepłe, a rodzice mają nieco więcej swobody. Najczęściej wokół maluchów wykonują sporo czynności jednocześnie. Stanie przy kuchence i kontrolowanie temperatury posiłku, nie daje szansy na przebieranie dziecka. Podgrzewacz pozwala wyeliminować tę przeszkodę.

Podgrzewacz na wodę, bez wody czy parowy?

Do wyboru są głównie trzy modele podgrzewaczy. Najchętniej wybierany jest podgrzewacz na wodę. Prosta zasada działania, banalny sposób użytkowania, zadowolenie rodziców i dzieci. Urządzenie, które nie wymaga zastosowania wody, jest sprytnym produktem nadającym się do zabrania w podróż. Zwykle można taki podgrzewacz podłączyć do gniazda zapalniczki samochodowej, a ciepło zostaje uzyskane, dzięki umieszczeniu naczynia z mlekiem lub posiłkiem, w specjalnym rękawie.

Jeszcze więcej możliwości oferuje podgrzewacz parowy, który poza uzyskaniem i utrzymaniem temperatury mleka lub posiłku w naczyniu, pozwala również wysterylizować butelkę.

Parametry, na które warto zwrócić uwagę

Wybierając podgrzewacz, należy wziąć pod uwagę kilka elementów. Przede wszystkim moc urządzenia. Większa moc, to szybsze podgrzewanie. Do tego sposób zasilania i rozmiar podgrzewacza. W domu sprawdzi się zasilanie sieciowe i model, który pomieści nawet kilka dużych butelek czy słoików. W podróży warto postawić na urządzenie mobilne i mniejsze.

Podgrzewacz o dużym zakresie temperatury, to możliwość zapewnienia ciepła zarówno mleku, jak i posiłkom w słoiczkach. Jeśli wybrany model generuje temperaturę do 100°C, przyda się do sterylizacji butelek. Do tego funkcja utrzymywania ciepła, dzięki której mleko lub posiłek będą mogły chwilę poczekać na swoją kolej, ale bez konieczności ponownego ich podgrzewania.

Rodzice samodzielnie muszą zdecydować, jakie parametry oraz funkcje dodatkowe, będą im niezbędne. Chodzi przecież o to, by maluszek mógł pić i jeść ciepłe posiłki, a rodzicom było łatwiej wykonywać kilka czynności jednocześnie.