Dlaczego krople do oczu bez konserwantów są lepsze niż klasyczne?

Dlaczego krople do oczu bez konserwantów są lepsze niż klasyczne?

W dzisiejszych czasach ludzie przywiązują wagę do tego co spożywają oraz jakich kosmetyków używają. Wiedza rozszerza się także na stosowane leki oraz preparaty używane do dbania o zdrowie. Krople do oczu są jednym z nich. Już nie wybiera się ich na ośleple. Krople do oczu bez konserwantów to zdecydowany hit.

Z czego składają się krople do oczu?

Najczęstszą przyczyną sięgania po krople do oczu jest zespół suchego oka. Wiąże się on z mniejszą ilością produkowanych łez, a także zmianami w składzie chemicznym. Z dolegliwością tą zmagają się także osoby, które pracują z komputerem, dużo czytają, oglądają dużo telewizji czy pracują w pomieszczeniach zarówno klimatyzowanych, jak i ogrzewanych. Krople do oczu bez konserwantów zawierają chociażby kwas hialuronowy, który cieszy się ogromną popularnością w wielu dziedzinach kosmetyki oraz medycyny. Jest to związane z faktem, że wiąże on około 250 cząsteczek wody, czyli 1 gram kwasu wiąże aż do 6 litrów wody. W związku z tą cechą sól sodowa kwasu hialuronowego używana jest w trakcie produkcji kropel do oczu. Odpowiadają one za nawilżanie oka, łagodzenie podrażnień oraz stabilizację gałki ocznej. Oko nie jest tak suche, a do tego oczyszcza się ono z kurzu, bakterii i alergenów. Krople do oczu bez konserwantów nie rozmywają obrazu, a także nie opuszczają powieki przez wiele godzin, dlatego nie trzeba ich nakładać po kilka razy w ciągu dnia.

Czy krople do oczu bez konserwantów są lepsze?

Konserwantów używa się przede wszystkim ze względu na zapobieganie rozwijania się bakterii, dzięki czemu można z nich korzystać przez dłuższy czas. Jednakże, mają one zdecydowanie więcej negatywnych cech, a mianowicie sprawiają, że oczy są podrażnione oraz zaczerwienione. Właśnie z tego względu nie są one przeznaczone dla osób, które zmagają się z alergią, gdyż ich stan może się gwałtownie pogorszyć. W trakcie używania kropli z konserwantami można spodziewać się także ubytków rogówki, które następnie trzeba leczyć. Regularne stosowanie preparatów z konserwantami jest w stanie spowodować trwałe ubytki w rogówce oka (w głębokich warstwach).

Wszystkie osoby, które leczą zespół suchego oka oraz jaskrę powinny sięgać po preparaty bez konserwantów, gdyż ich leczenie wymaga czasu. W składzie środków bez konserwantów występują naturalne substancje biologiczne, których zadaniem jest wytworzenie warstwy ochronnej dla oka. Dodatkowo, chronią one, nawilżają oraz sprawiają, że dyskomfort nie daje się dłużej we znaki. Nie potrzeba środków z konserwantami, aby poradzić sobie z przemęczonymi oraz suchymi oczami, które są efektem długotrwałej pracy, przebywania w klimatyzowanych oraz ogrzewanych pomieszczeniach oraz innych czynników.