4 pomysły na biznes w domu, z małym kapitałem

4 pomysły na biznes w domu, z małym kapitałem

Internet to wspaniałe miejsce, bo daje multum możliwości. Choćby takie, że możesz prowadzić biznes internetowy, w domowym zaciszu. I to wcale nie mając wiele pieniędzy na start. Teoretycznie, otwarcie własnej firmy zawsze kojarzyło nam się z wielkimi pieniędzmi, inwestycjami i czymś nieosiągalnym.

A dziś? Dziś nikogo nie dziwi biznes otwarty za kilka tysięcy złotych. Co lepsze, taki biznes internetowy możesz prowadzić ze swojego domu czy mieszkania.

W tym artykule dowiesz się:

 • Co jest potrzebne do otwarcia biznesu, który poprowadzisz w domu
 • Jakie są pomysły na biznes internetowy w domu
 • Z jakimi kosztami biznesu musisz liczyć się na starcie

Biznes internetowy w domu: to możliwe

4 pomysły na biznes w domu, z małym kapitałemRozwój technologii spowodował, że z dnia na dzień, z tygodnia na tydzień, z miesiąc na miesiąc, coraz więcej ludzi, coraz chętniej i częściej robi zakupy w Internecie. Niegdyś, synonimem zakupów on-line, były aukcje na Allegro. Dziś, to tylko jeden z portali, na których miliony Polaków, każdego dnia kupuje coś przez Internet. I są to produkty niemal każdej kategorii. Na Internecie kupujemy produkty spożywcze, perfumy, sprzęt elektroniczny, zamawiamy lampki nocne z Chin, zamawiamy pieczątki czy też kupujemy samochód albo zamawiamy wczasy. Jak widać, w Internecie sprzedać można wszystko. Dlatego jest wiele pomysłów na biznes, które mają rację bytu w Internecie, choć niekoniecznie odnalazłyby się w świecie rzeczywistym, jako biznes stacjonarny. Ba, sam rozwój rynku e-commerce (tak mówimy o zakupach w Internecie), spowodował powstanie wielu stanowisk pracy jak i usług związanych z obsługą sklepów internetowych, ich rozwojem czy promocją.

Niewątpliwą przewagą biznesu internetowego nad stacjonarnym, są fakty takie że:

 • Możesz go prowadzić samodzielnie
 • Biznes otworzysz w domowym zaciszu
 • Nie wymaga tak wielu nakładów finansowych jak biznes stacjonarny

Innymi słowy, pomysł na biznes internetowy sprawdzi się dla osób, które chcą spróbować swoich sił w pracy „na własny rachunek”, ale nie mają wiele doświadczenia w roli przedsiębiorcy. Prowadząc biznes on-line, możesz robić to co kochasz, a co najlepsze całą „pracę” wykonasz przez Internet. Skoro prowadzisz biznes internetowy, to sprzedajesz produkty, komunikujesz się z klientami i promujesz swój sklep w większości internetowo. Zatem nic nie stoi na przeszkodzie by całość prac wykonywać właśnie u siebie w domu. I jest to jeden z największych atutów jakie trzeba przypisać biznesowi on-line.

4 Pomysły na biznes internetowy w domu

Ok, wiesz już, że biznes internetowy to naprawdę dobra okazja by spróbować zarobić pieniądze, a także jesteś świadomy, że wszystko może odbywać się u Ciebie w domu.

Ale jakie są pomysły na dobry i dochodowy biznes internetowy:

 • Otwórz sklep internetowy

Sklep internetowy to bardzo szerokie pojęcie. Jednak w przeciwieństwie do sklepów stacjonarnych, w sklepie internetowym możesz… sprzedać wszystko. Czy wyobrażasz sobie świetnie prosperujący sklep w małym miasteczku z niszowym produktem, jakim na przykład są skarpetki w kolorowe wzory? Zapewne nie, bowiem popyt na taki produkt byłby niewystarczający by biznes się opłacił. Jednak prowadząc ten sam biznes, w tym samym małym miasteczku, w Twoim domu, możesz spokojnie sprzedawać setki, tysiące, a nawet miliony tych samych skarpetek, z tą różnicą, że przez Internet. Sprzedając przez Internet, możesz to robić 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Sprzedasz swój produkt ludziom z całego świata, gdzie na pewno popyt na taki produkt (sumarycznie) będzie wystarczający, by Twoja firma przynosiła duże zyski.

Na tym przykładzie widzisz czym różni się firma prowadzona z domu jako sklep internetowy, od tego samego pomysłu na biznes, aczkolwiek stacjonarnego.

 • Uruchom bloga i zarabiaj na nim

Popularnym sposobem zarabiania w Internecie jest prowadzenie bloga. Blog powinien dotyczyć określonej tematyki jak na przykład: naprawy motoryzacyjne, jak się modnie ubierać, co zwiedzić w danym mieście, gdzie jechać na wczasy. Ważne by blog prowadzony był przez eksperta, czyli osobę, która w danej tematyce może dostarczyć dużo ciekawej i wartościowej dla czytelników treści. Najważniejszym elementem układanki pod tytułem „Chcę zarabiać na blogu”, jest bowiem pozyskanie odpowiedniej liczby czytelników, którzy przyniosą zyski.

A jak zarabia się na blogu?

Można zarabiać poprzez:

 1. Wyświetlanie reklam,
 2. Promowanie produktów i otrzymywanie za to prowizji,
 3. Sprzedaż swoich produktów

To najbardziej popularne metody monetyzacji bloga. Jak widzisz, żadna z nich nie przyniesie Ci pieniędzy, jeśli na blogu zabraknie czytelników, którzy mogą kliknąć w reklamę, kupić produkt. A aby rzeczeni czytelnicy na tym blogu się pojawili, musi na nim istnieć treść, która zachęci ich do odwiedzin: artykuły czy porady, które rozwiązują ich problemy, odpowiadają na ich pytania.

 • Robisz zdjęcia? Banki zdjęć pozwolą Ci zarobić!

Ciekawym pomysłem na biznes internetowy dla osób pasjonujących się fotografią jest… zarabianie na zdjęciach. W jaki sposób? Bez problemu znajdziesz w Internecie tak zwane banki zdjęć, na których znajdziesz miliony zdjęć dodanych przez profesjonalnych, jak i domorosłych fotografów. Przedstawiają one niemal wszystkie sytuacje świata codziennego: od wizerunku osób, przez fotografię jedzenia, miejsc i tak dalej. Ale jak na tym można zarabiać? Ano możesz wykonywać zdjęcia, a następnie dodawać je do tych banków zdjęć. Jeśli ktoś kupi Twoje zdjęcie, otrzymasz za to określoną prowizję. Z racji faktu, że te serwisy działają w wielu krajach, masz możliwość dotarcia do wielu milionów potencjalnych klientów. A po co ktoś w ogóle kupuje takie zdjęcia? Wykorzystywane one są do produkcji fototapet, przez czasopisma, strony internetowe, producentów odzieży, gadżetów reklamowych. Innymi słowy, jeśli ktoś chce coś wydrukować lub wykorzystać zdjęcie, potrzebuje je zakupić.

 • Oferuj usługi SEO

Wspomnieliśmy o tym, że rozwój biznesu internetowego wymógł powstanie wielu nowych usług. Jeśli dobrze odnajdujesz się w sieci, wiesz czym jest pozycjonowanie stron i masz zacięcie biznesmena, to możesz oferować usługi SEO i SEM. Związane są one z działaniami zmierzającymi do promocji strony internetowej w sieci. Koniec końców rozchodzi się o to by strona internetowa Twojego klienta pojawiła się jak najwyżej, i jak najczęściej w wynikach wyszukiwania Google. To przekłada się na wzrost odwiedzin strony internetowej, a co zatem zwiększenie wolumenu sprzedaży. Najczęstsza usługa SEO i SEM to właśnie pozycjonowanie strony. Choć wymaga to wiedzy, narzędzi jak i przede wszystkim czasu, to można na tym zrobić naprawdę bardzo dochodowy biznes, który bez problemu poprowadzisz w swoim domu i wcale nie wydasz na to dużo pieniędzy. Więcej ciekawych pomysłów na biznes z domu znajdziesz tutaj: https://jaki-biznes.pl/10-pomyslow-na-biznes-internetowy-ktory-poprowadzisz-w-domu/

Jakie są koszty „na start” w biznesie internetowym

Kolejnym plusem biznesu internetowego, który poprowadzisz w domu są bardzo niskie koszty.

W przeciwieństwie do biznesu tradycyjnego, stacjonarnego, koszty biznesu internetowego ograniczają się do:

 • ZUS (mały to koszt około 500 zł miesięcznie)
 • Księgowy (około 100 zł miesięcznie)
 • Hosting i domena strony internetowej (10 zł miesięcznie) – choć są też darmowe rozwiązania

Reszta kosztów jest „zależna”. To znaczy, możesz zlecić pozycjonowanie strony internetowej, a możesz ją reklamować na własną rękę. Koszty zależą również od tego czy będziesz coś produkować lub korzystać z usług podwykonawców. Jak widzisz, biznes internetowy można zatem otworzyć za grosze i prowadzić go w swoim domu. Przedstawione powyżej pomysły na biznes internetowy dowodzą, że przy niewielkich kosztach można otworzyć naprawdę całkiem dochodowy e-biznes.