Na co zwrócić uwagę przy wynajmie samochodu dostawczego?

Na co zwrócić uwagę przy wynajmie samochodu dostawczego?

Wynajem samochodów dostawczych to bardzo praktyczna i dogodna usługa. Często bowiem zdarza się, że nie będąc właścicielem samochodu dostawczego musimy przewieźć materiały czy produkty albo zwyczajnie przeprowadzamy się. Istotne jest jednak, by dokonać dobrego wyboru zarówno firmy, jak i samochodu, by nie mieć żadnych problemów w trakcie transportu.

Warunki wynajmu samochodu – na co zwrócić uwagę?

Na co zwrócić uwagę przy wynajmie samochodu dostawczego?Ważne jest aby dobrać odpowiedni samochód do naszych zamierzeń. Inne auta będziemy brać pod uwagę, jeśli chcemy przewieźć materiały budowlane, inne jeśli to będą przedmioty o na przykład nienormatywnych gabarytach, a jeszcze inne, jeśli to będzie przewóz osób. Zupełnie innego wyboru trzeba dokonać, jeśli myślimy o przeprowadzce. Przy wynajmie warto także ustalić termin wynajmu, oczywiście go zsynchronizować z ustaleniami dotyczącymi przejęcia i dostarczenia towaru czy ludzi i zwrócić szczególną uwagę na gwarancję rezerwacji samochodu. Często firmy stosują upusty przy regularnym wypożyczaniu samochodów, warto więc przy takiej opcji trzymać się jednej firmy.

Trzeba również dokładnie przeanalizować cennik i uzyskać jak najlepszą cenę w odniesieniu do warunków wynajmu samochodu dostawczego. Unikniemy w ten sposób niejasnych sytuacji i niespodzianek już przy zdawaniu auta. Wiele firm udziela rabatów czy zniżek w trakcie weekendu, więc warto zastanowić się, czy istnieje możliwość przewozu w czasie weekendu. Zwrócić uwagę należy również na warunki jakie proponuje firma wypożyczająca samochód, jeśli przydarzy się awaria. Trzeba wybrać firmę, która ma serwis i obsługę klienta całodobową, co pomoże w trakcie niespodziewanych sytuacji. Warto byśmy czuli się bezpiecznie i mieli świadomość, że w przypadku smutnych niespodzianek nie zostajemy z nimi sami. Oczywiście ważne jest również wyposażenie, jakie oferuje właściciel, a więc klimatyzacja, CB radio, webasto- sypialna, poduszki z kompresorem, tempomat, burto-firana, czy czujniki parkowania.

Podpisanie umowy

Przy wyborze firmy wypożyczającej samochody dostawcze należy zapoznać się z warunkami oddania auta, tzn:

  • czy samochód ma być oddany czysty i umyty, jeśli nie to czy jest ustalona kwota za zwrot brudnego auta
  • czy są dodatkowe opłaty za wyjazd zagraniczny
  • czy samochód ma być zwrócony z pełnym bakiem, jeśli niekoniecznie to czy jest ustalona kwota za zwrot niezatankowanego auta

Tuż przed podpisaniem umowy należy ją dokładnie przeczytać, sprawdzić, czy wszystkie warunki umowy są w niej zawarte, przejrzeć dokładnie dokumenty ubezpieczeniowe samochodu, sprawdzić czy mamy numery kontaktowe i można ruszać.