Która firma jest liderem na rynku soków w Polsce?

Która firma jest liderem na rynku soków w Polsce?

Spożywanie soków na terenie Polski rośnie, ponieważ są one bardzo zdrowe i bogate w niezbędne składniki, które potrzebne są człowiekowi do życia. Oczywiście rodzajów soków jest obecnie bardzo dużo, jednak warto zdawać sobie sprawę z tego, która firma produkuje najlepsze soki i które z nich cieszą się największym uznaniem ze strony społeczeństwa. Zdecydowanym liderem w wielu rankingach jest firma Tymbark, która zajmuje się produkowaniem nektarów, soków NFC oraz soków odtworzonych. Jest to bardzo popularna marka w Polsce, ponieważ produkuje ona soki zarówno dostępne w butelkach, ale też i kartonach, dlatego klient ma pod tym kątem różnorodność wyboru.

Która firma jest liderem na rynku soków w Polsce?Wartościowy skład

Soki firmy Tymbark posiadają bardzo wartościowy skład pod kątem dostarczanych organizmowi ludzkiemu minerałów, dlatego też takie soki cieszą się tak dużym uznaniem ze strony zwykłych klientów. Do tego ich cena jest jedną z najniższych na polskim rynku, a soki są bardzo łatwo dostępne w sklepach osiedlowych, ale też i w sklepach internetowych oraz w hurtowni soków – Amido. Soki Tymbark można zakupić w różnych wersjach smakowych, np. nabyć można soki pomarańczowe, jabłkowe, czy też porzeczkowe. Są one bardzo pyszne, ale też pozytywnie wpływają na zdrowie i samopoczucie człowieka, który je spożywa na co dzień. Przede wszystkim zawartych w nich jest wiele witamin, takich jak witamina C. Przez lekarzy zalecane jest spożywanie minimum jednej szklanki dziennie takiego soku, aby prawidłowo zadbać o swój organizm. Dzięki tym sokom można wspomóc swoją odporność, dlatego też polecane są one zwłaszcza dzieciom i osobom starszym, o czym dorośli powinni pamiętać. W ten sposób uodporni się organizm na różne choroby i zabezpieczy się go przed bakteriami oraz wirusami. Sok Tymbark zawiera w sobie również odpowiednią ilość cukrów oraz węglowodanów, nie brakuje w nim białka.

Hortex i Fortuna

Kolejne miejsca w specjalistycznych rankingach zajmują takie firmy jak Hortex oraz Fortuna. W tym przypadku również ma się do czynienia z bardzo szeroką ofertą soków, które również są szeroko udostępniane na terenie Polski. Ceny za takie soki są jednak dużo wyższe, zawierają one nieco ograniczony skład minerałów i składników odżywczych w porównaniu z sokami Tymbark, dlatego to właśnie ta ostatnia opcja króluje obecnie na polskim rynku. Soków jest jednak tak dużo, że każda osoba znajdzie dla siebie odpowiedni, wszystko zależy od tego pod jakim kątem dobiera się dla swojej rodziny sok. Wpływ na decyzję może mieć jego smak, a soki Tymbark nie każdemu muszą przecież smakować.