23 czerwca, 2024
Jak powiększyć powierzchnię swojej przyczepy?

Jak powiększyć powierzchnię swojej przyczepy?

Podróż z użyciem przyczepy kempingowej praktycznie nie ma słabych stron. Każdy urlop można spędzić w innej części kraju lub w dowolnym kraju Europy, z których większość posiada znakomitą bazę dla tego rodzaju turystyki. Odpowiednio przygotowany i wyposażony turysta plus dobry kemping równa się udany urlop. O czym zatem należy pamiętać po przyjeździe na miejsce?

Co zabrać ze sobą na kemping?

Jak powiększyć powierzchnię swojej przyczepy?Doświadczeni miłośnicy caravaningu podczas kolejnych wypraw doskonale pamiętają o podstawowym wyposażeniu. Większość ośrodków posiada indywidualne podłączenia do mediów, więc w grę wchodzi każde urządzenie elektryczne, włącznie z turystycznymi klimatyzatorami. Prysznice i aneksy kuchenne zwalniają nas z obowiązku posiadania obok przyczepy sprzętu toaletowego i kuchennego, choć czajnik czy toster potrafi wzbogacić wakacyjne gospodarstwo. Składany stół turystyczny z siedzeniami, kilkupozycyjne fotele i inne umeblowanie też powiększą naszą sferę komfortu, zwłaszcza że nie zabraknie nam miejsca do ich przewozu. Jednak cały ten turystyczny zestaw należy gdzieś rozłożyć. W tej sytuacji pozostaje zaopatrzenie się w dodatkową przestrzeń wypoczynkową. Zapewni ją przedsionek do przyczepy kempingowej.

Przedsionek do przyczepy kempingowej – na co zwrócić uwagę?

Spośród wielu modeli dostępnych na rynku warto wybrać model z pozytywnymi opiniami użytkowników na forach internetowych. Największą popularnością cieszą się przedsionki uniwersalne, przewiewne, lecz z impregnowaną powierzchnią. Można zwrócić uwagę również na odpinane ściany, najlepiej z dużymi oknami wypełnionymi siatką.

Zabierzmy ze sobą werandę…

To najlepszy sposób, by powiększyć przestrzeń życiową i wyjść z przyczepy na dłużej, zwłaszcza jeśli pozwala na to piękna pogoda. Przedsionek do przyczepy kempingowej pełni kilka funkcji naraz: wyznacza dodatkową przestrzeń, chroni sprzęty wystawione przed pomieszczenie na kółkach, stanowi również zabezpieczenie przed słońcem i opadami. Jeśli przyczepa pełni funkcję domu na kółkach, to przedsionek będzie naszą werandą. Daje poczucie bezpieczeństwa i ładu wokół naszego stanowiska na polu namiotowym.