5 najlepszych przewodników po Krakowie

5 najlepszych przewodników po Krakowie

Pochodzący z X wieku, Kraków jest jednym z najstarszych miast w Polsce. 500 lat temu, kiedy był stolicą nasz kraj był u szczytu świetności. To właśnie wtedy powstały wybitne budynki, najpiękniejsze dzieła sztuki i wielki postęp kulturowy. To również zostawiło nas ze spuścizną w Krakowie, którą trzeba znać, ale aby poznać, zobaczyć i zrozumieć te liczne zabytki (niektórzy twierdzą, że jest ich ponad 6 tysięcy!) i pokochać to miasto pełne historii warto wybrać się w tą podróż w czasie z odpowiednim przewodnikiem.

Top 5 przewodników po Krakowie

5 najlepszych przewodników po KrakowieEwa Gawryła – profesjonalizm i poczucie humoru

Pani Ewa już od ponad 10 lat pokazuje turystom piękno Krakowa, w którym się urodziła, studiowała i mieszka po dziś dzień. Dzięki niej można zobaczyć piękno Starego Miasta, wzgórza wawelskiego z zamkiem, czy krakowskiego Kazimierza, z całkiem innego punktu widzenia, a każdy program jest dostosowany indywidualnie do czasu i wymagań turystów. Pani Ewa obsługuje grupy zarówno polsko, jak i angielskojęzyczne.

Cennik pani Ewy jawi się następująco:

  • 250 zł od grupy za oprowadzanie, wycieczka do 3 godz.
  • 180-200 zł – kwota pobierana od małej grupy, turystów indywidualnych lub przy krótkim czasie zwiedzania.
  • od 300 zł – kwota pobierana od grup turystów zagranicznych.

 

Marcin Szymoniak – licencjonowany przewodnik po Krakowie.

Pan Marcin już od kilku lat z zasłużoną licencją i uśmiechem na twarzy oprowadza turystów po zakamarkach Krakowa. Oferuje różne trasy, a razem z nim można między innymi zwiedzić:

  • Kraków przez dziurkę od klucza
  • Gotycki Kraków
  • Drogę Królewską

Cennik Pana Marcina zaczyna się od kwoty 150 zł za dwie godziny oprowadzania. Możliwe jest także obsługiwanie turystów w języku angielskim.

 

Dominika Gas – przewodnik z pasją

Pani Dominika opowiada o Krakowie po polsku i angielsku i zawsze z domieszką charakterystycznego dla siebie poczucia humoru. To licencjonowany przewodnik znający wszystkie sekrety tego miasta i barwne anegdoty. Z przyjemnością pokaże miasto wszystkim zainteresowanym z uwzględnieniem tego czy ma to być trasa dla pielgrzymów, szkół czy też turystów indywidualnych.

Ceny zaczynają się od 150 zł za grupę.

 

Anna Kapera – z miłości do Krakowa

Pani Anna jest licencjonowanym przewodnikiem oferującym różne krakowskie trasy i wycieczki. Podkreśla, że choć nie jest rodowitą Krakowianką to chce pokazać wszystkim innym Kraków takim w jakim sama niegdyś się zakochała. 1 godzina z panią Anią kosztuje 80 zł.

Można zapisać się na:

  • Usługi przewodnickie po Krakowie
  • Usługi przewodnickie w Ojcowskim Parku Narodowym
  • Usługi pilotażu wycieczek
  • Prowadzenie zajęć edukacyjnych w terenie

 

Joanna Glogaza – zaprasza do Krakowa

Pani Joanna sama o sobie mówi jako o subiektywnym przewodniku po pięknym Krakowie. Różni się od pozostałych tym, że prowadzi bloga który jest głównym sposobem przedstawiania eks stolicy. Dzięki czemu wertując zdjęcia i zapiski w tym internetowym pamiętniku można odkrywać Kraków z Panią Joanną – za darmo!

Zatem warto wybrać swojego przewodnika i odkryć z nim piękny Kraków!