23 czerwca, 2024
Hulajnoga czy rowerek BMX? Ile kółek dla naszego dziecka?

Hulajnoga czy rowerek BMX? Ile kółek dla naszego dziecka?

Wiosna i lato, to czas, kiedy nasze pociechy z przyjemnością spędzają czas na świeżym powietrzu. Nie ma się czemu dziwić – po pierwsze jest to bardzo zdrowe, a po drugie – bardzo przyjemne. My jako rodzice powinniśmy zatem starać się dać naszym dzieciom możliwość jak najczęstszego przebywania na świeżym powietrzu a także zapewnić im najróżniejsze formy aktywności fizycznej. W ten sposób jesteśmy w stanie zapobiegać powstawaniu nadwagi u naszych pociech czy różnego rodzaju chorób układu kostnego. Zdecydowanie największą popularnością, jeśli chodzi o aktywności dla dzieci na świeżym powietrzu, cieszy się jazda na rowerze. Zaraz za nią – jest jazda na hulajnodze. Pytanie tylko, jak taki sprzęt wybrać oraz gdzie go kupić, aby był on odpowiednio dopasowany do potrzeb naszego dziecka?

Hulajnoga – jaką wybrać?

Hulajnogę możemy kupić już nawet dla bardzo małego dziecka. Z wyborem hulajnogi dla najmłodszych nie powinniśmy mieć większego problemu. Odpowiednią hulajnogę znajdziemy zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowych. Przykładową ofertę hulajnóg dla dzieci można zobaczyć tutaj. Przy wyborze hulajnogi należy zadbać o to, aby była ona odpowiednio dopasowana nie tylko do wzrostu dziecka, ale także i do jego wagi. Starajmy się też zwrócić uwagę na to, aby hulajnogi dla dzieci były dla nich przede wszystkim bezpieczne. Dlatego też dla maluchów, najlepszym rozwiązaniem jest hulajnoga na trzech kółkach – jednym z przodu i dwoma z tyłu. Taki model, może pełnić też funkcję rowerka. Możemy też zdecydować się na zakup klasycznej hulajnogi dla dzieci – takiej z jednym kołem z przodu i jednym z tyłu. Pamiętajmy jednak, że taki model, przeznaczony jest dla dzieci starszych.

Hulajnoga czy rowerek BMX? Ile kółek dla naszego dziecka?Rowerki BMX dla dzieci

Jeśli zaś chodzi o rowerki bmx dla dzieci, także warto rozważyć kilka modeli. Podobnie też jak w przypadku hulajnogi, warto zwrócić uwagę na to, ile kół mają. Dla młodszych dzieci, wskazane są rowerki bmx na 4 kołach. Są one świetne do nauki jazdy na rowerze, posiadają też wygodną rączkę, dzięki której rodzic może kontrolować tor jazdy dziecka i zapobiegać tym samym upadkowi. Dla dzieci starszych, spokojnie możemy wybrać rowerki bmx na dwóch kołach. Należy jednak odpowiednio dopasować rozmiar kół. Pomocny w tym, z pewnością okaże się wzrost naszej pociechy. Dodatkowym atutem, jeśli chodzi o wybór rowerków bmx dla dzieci, jest z całą pewnością bardzo szeroka gama kolorystyczna – dopasować możemy zarówno rowerek dla dziewczynki, jak i dla chłopca. Przykładem mogą być tu, dostępne w wielu bajkowych kolorach, rowerki bmx dla dzieci oferowane przez sklep internetowy Ola4Kids.

Jak widać, wybór odpowiedniej hulajnogi czy rowerka bmx dla dziecka wcale nie jest taki prosty, jak mogłoby się wydawać. Musimy jednak mieć na względzie fakt, że niezależnie od tego, czy decydujemy się na zakup rowerka, czy hulajnogi, musimy brać tutaj pod uwagę zarówno wzrost dziecka, jego wiek oraz poziom umiejętności jazdy – czy to na rowerze czy hulajnodze. Kierując się tymi zasadami, z pewnością uda nam się wybrać to, co dla naszej pociechy będzie najlepsze.