23 czerwca, 2024
Hulajnogi elektryczne w Krakowie – cennik

Hulajnogi elektryczne w Krakowie – cennik

Hulajnogą przez Kraków

Hulajnogi elektryczne zdobywają chodniki i trotuary kolejnych europejskich miast. W Polsce pierwsza pod tym względem była Warszawa. W obecnej Stolicy, e-hulajnogi pojawiły się w 2018 roku i szybko się przyjęły. Kraków również nie chciał pozostać w tyle, i już po kilku miesiącach można było zauważyć ten środek transportu również na ulicach podwawelskiego grodu.

Hulajnogi elektryczne w Krakowie – cennikDlaczego hulajnoga?

Moda na hulajnogi elektryczne przywędrowała do europejskich miast zza oceanu. Ten sposób poruszania się, popularny w amerykańskich miastach, szybko zyskał wielu zwolenników wśród mieszkańców metropolii na Starym Kontynencie, pomimo początkowych problemów z regulacjami prawnymi. Przede wszystkim, podróżowania tym środkiem transportu jest zdrowe, przyjemne i szybkie. Zdrowe i przyjemne, bo jest formą wysiłku fizycznego, ponadto nie generują one zanieczyszczeń, jakże trapiących ulice polskich miast. Szybkie, gdyż hulajnoga pozwala osiągnąć prędkość 25km/h, co w warunkach miejskich, naznaczonych obecnością ciągłych korków, jest dobrym wynikiem. Nic więc dziwnego, że hulajnogi elektryczne w Krakowie, szybko zyskały popularność.

Ile kosztuje korzystanie z e-hulajnogi pod Wawelem?

Cena za korzystanie z hulajnóg elektrycznych w Krakowie zależy od dystrybutora oferującego usługę. Obecnie, w dawnej stolicy Polski działają cztery takie firmy. Należy podkreślić, że różnica kosztów wypożyczenia hulajnogi nie jest znaczna, waha się w granicach kilku/kilkunastu groszy. Poniżej przedstawiamy cennik największej krakowskiej wypożyczalni.

Za korzystanie z hulajnogi zapłacimy 1 zł na start oraz 59 gr za każdą minutę. Przejazdy opłacamy za pośrednictwem PayU lub PayPal, wybierając jeden z dostępnych pakietów cenowych, z których najniższy wynosi 15 zł, a kolejne: 25, 50, 100, 120, 170 zł. Warto zwracać także uwagę na często dostępne promocje, których szczegóły można łatwo sprawdzić na stronach internetowych poszczególnych dystrybutorów.

Strefy

Chcąc korzystać z tego środka transportu, należy jednak pamiętać, że hulajnogi elektryczne w Krakowie posiadają swoje strefy, których nie należy przekraczać. Strefę w której możemy poruszać się daną hulajnogą, powinniśmy wcześniej sprawdzić w internecie. W większości przypadków obszar po którym możemy hulać obejmuje Stare Miasto, Śródmieście, Kazimierz, Zwierzyniec, Dębniki i Podgórze. Ważnym jest także, aby po zakończeniu jazdy pozostawić hulajnogę we właściwym miejscu. Może to być dowolne miejsce w obszarze strefy, jednak należy pamiętać, aby hulajnoga nie blokowała przejścia i nie utrudniała ruchu ulicznego. Najlepiej więc zaparkować w pobliżu stojaków na rowery, ławek, koszy na śmieci, bądź w pobliżu drzew.