Triki na rolkach dla początkującego?

Triki na rolkach dla początkującego?

Jazda na rolkach dla wielu młodych osób jest niesamowitym doświadczeniem, jednak trzeba dokładnie znać swoje umiejętności, aby przypadkiem nie zrobić sobie podczas uprawiania tego sportu krzywdy. Warto więc zapoznać się z podstawowymi trikami dla początkujących, które mogą okazać się ciekawym wyzwaniem dla ambitnych chłopców, którzy z rolkami wiążą swoją przyszłość.

Triki na rolkach dla początkującego?Oczywiście jednym z najpopularniejszych trików, których można się nauczyć na samym początku jest slalom. Potrzebne są do tego jednak jakieś pachołki, dlatego takie ćwiczenia najlepiej jest wykonywać na sali gimnastycznej, w bliskiej odległości od materaców lub też posiadając ochraniacze na łokciach i kolanach, aby się nie poobijać. Potrzebna jest tutaj dobra technika, ale też refleks, dzięki czemu osoba poruszająca się na rolkach będzie w stanie skutecznie pokonać trasę slalomową i nie zaliczy przy tym żadnego potknięcia.

Frontside

Podstawowym trikiem dla osób, które poruszają się na rolkach będzie też Frontside. Nie jest to zbyt skomplikowana sztuczka. Warto ćwiczyć w tym przypadku na rurce, tak aby łatwiej złapać ustabilizowaną pozycję. Polega to na tym, aby obie rolki jednocześnie znajdowały się na takiej rurce, można to też robić na murku, jednak jest to już bardziej zaawansowana metoda. Na rurkę należy wskoczyć jadąc na rolkach, a następnie utrzymać się na niej i z niej zeskoczyć. Takiego triku można nauczyć się w kilkanaście minut zwłaszcza wtedy, gdy wykonuje się go pod czujnym okiem bardziej doświadczonej osoby, która może początkującym udzielać wskazówek.

Skoki ze schodów

Warto spróbować też skakania ze schodów. To bardzo prosty trik, jeśli ktoś umie już swobodnie poruszać się na rolkach i nie ma problemów ze stabilną jazdą. Oczywiście polega to na tym, że wybiera się jakieś schody, najlepiej składające się z 3-4 stopni, a zbliżając się do nich zeskakuje się z nich robiąc jakiś trik w powietrzu. Może to być np. safety grab, gdzie łapie się za jedną z rolek w powietrzu. Początkujący nie powinni próbować swoich sił na większych schodach, ponieważ może się to dla nich okazać zbyt niebezpieczne. Wszystko w tym triku opiera się na dobrym najeździe na schody, ale też na odpowiednim wylądowaniu na rolkach, dlatego należy popracować nad swoimi nogami, aby były one silne. Jak widać istnieje kilka podstawowych trików, których można nauczyć się w pierwszych dniach jazdy na rolkach, jednak trzeba za każdym razem pamiętać o tym, aby zachować przy ich wykonywaniu odpowiednią koncentrację, wtedy nikomu nie stanie się nic złego.

Więcej o nauce trików i jazdy na rolkach dowiesz się na stronie firmy AgamaSport.