Co to jest tor kartingowy?

Co to jest tor kartingowy?

Oglądałeś w telewizji wyścig formuły1 na torze i doszedłeś do wniosku, że nie wiesz od czego zaczęła się kariera zawodowa takiego kierowcy. Wielu z nich swoja karierę rozpoczynało długimi godzinami jazdy na torach gokartowych. Dzięki temu zyskiwali podstawy do dalszej jazdy. Artykuł ten pomoże ci zapoznać się z podstawowymi wiadomościami dotyczącymi torów kartingowych i wyścigach na gokartach wyczynowych. Jest to miejsce z którego w ostatnich latach korzysta coraz więcej ludzi. Karting to sport i rozrywka, która staje się coraz bardziej popularna na świecie i również w Polsce.

Co to jest tor kartingowy?Czym jest tor do jazdy gokartami?

Jest to odpowiednio przygotowana nawierzchnia zazwyczaj pokryta masa bitumiczną. Zabezpieczona w odpowiedni sposób tworzy tor do jazdy gokartami. Średnia powierzchnia takiego miejsca waha się w granicach 3500 metrów kwadratowych. Oprócz tego obok każdego takiego toru powinien znajdować się budynek gdzie korzystający z toru będą mogli zakupić bilety, napoje czy skorzystać z toalety. Często tory wyposażone są również w trybuny dla widzów i osób nie korzystających z jazdy na torze.

A co z pojazdami?

Na torach kartingowych można jeździć pojazdami zwanymi gokartami. Są to małe pojazdy o czterech kołach napędzane silnikiem o pojemności od 60 do 120 cm sześciennych, wyposażone w kierownice, pedał gazu i pedał hamulca. Są różne rodzaje gokartów z których mogą korzystać kierowcy w różnym stadium zaawansowania w jeździe. Wielu kierujących samochodem myśli, że spokojnie sobie poradzi na torze kartingowym. Jednak jazda gokartem znacznie różni się od prowadzenia samochodu. Dopiero pierwsza jazda wielu korzystającym z toru pokazuje jak błędne były ich założenia.

Od kiedy można uczyć się jeździć gokartem?

Obecnie nawet pięcioletnie dziecko może korzystać już z programów uczących jazdy gokartami. Korzystają one wówczas z mniejszych konstrukcji. Zapisując swoją pocieche na kurs do driverprogram.pl masz gwarancję bezpieczeństwa i profesjonalnego podejścia do nauki jazdy.

Od czego zacząć przygodę z gokartami?

Pierwsze jazdy gokartem warto rozpocząć na torach halowych, które mają równiejszą betonową nawierzchnię. Wybierając się na jazdę trzeba pamiętać również o odpowiednim ubraniu i wygodnych butach. Na głowę należy założyć odpowiednio zabudowany kask. Podczas jazdy trzeba trzymać oboma dłońmi kierownicę i delikatnie operować gazem oraz hamulcem. Wszystkich wiadomości dotyczących jazdy najlepiej dowiedzieć się korzystając z pomocy profesjonalistów. Dzięki Racing Driver Program wielu młodych ludzi nauczyło się w szybkim czasie bezpiecznie jeździć profesjonalnym gokartem po torze kartingowym i cieszyć się z nowo nabytych umiejętności.