Jak zrobić nadruk na skarpetkach?

Jak zrobić nadruk na skarpetkach?

W niniejszym tekście opiszę w jaki sposób zamówić wykonanie wymarzonych, spersonalizowanych skarpetek.

Przede wszystkim należy wyszukać firmę, której zlecimy produkcję naszego wzoru. Rynek aktualnie jest pełen dostawców takich usług. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę: “nadruk na skarpetki”; albo “spersonalizowane skarpety”. Oczywiście to dopiero początek procesu! Ja zawsze zaczynam od sprawdzenia opinii o danym dostawcy. Pamiętajmy! Nie zawsze najniższa cena to najlepszy interes!

Nadruk na skarpetkach – cennik

Jak zrobić nadruk na skarpetkach?No właśnie, czas poruszyć temat cen. Oczywiście ich poziom jest zróżnicowany i zależy od wielu czynników. Nie będę się skupiał na samych wartościach, właśnie ze względu na to, że te bardzo się różnią. W niniejszym poradniku opiszę czynniki, które na nie wpływają. Pierwszą kwestią, na którą należy koniecznie zwrócić uwagę jest materiał wykonania skarpetek ze spersonalizowanymi nadrukami. Optymalnym rozwiązaniem są skarpety wykonane z włókna bambusowego. Mnie zdarza się zamawiać produkty wykonane z bawełny (im większy jej % w składzie – tym lepsza jakość wykonania). Warto zwracać uwagę na stopień zawartości tworzyw sztucznych w składzie odzieży. Na przykład występowanie elastanu wpływa na rozciągliwość skarpet, ale w użytkowaniu może okazać się mało skuteczny- negatywnie wpływając chociażby na potliwość stopy.

Dobierz odpowiedni rodzaj i rozmiar skarpetek

Szalenie istotną kwestią jest sam rodzaj skarpetek. To już nie czasy kupowania tanich azjatyckich wielopaków na targach. Opcji do wyboru jest bardzo dużo. I tak oto możemy zamawiać np.: bardzo krótkie skarpetki – stopki, nieco wyższe tzw. “półdługie”, następnie długie, a dalej to już propozycje maxi czyli podkolanówki, lub getry. Kolejnym etapem zamówienia jest określenie rozmiaru. UWAGA! Jest to szalenie istotny etap procesu. Niektórzy producenci zastrzegają sobie z powodów higienicznych brak zwrotów, bądź korekt pierwotnie zamawianych rozmiarów! Odradzam również podejście na zasadzie: “zawsze kupuję buty rozmiaru X, teraz też taki zamówię”. Jest to błędne myślenie, ponieważ rozmiarówki poszczególnych producentów mogą się między sobą różnić. Czasami rozbieżności mogą spowodować spore utrudnienia. Natomiast podanie rozmiaru, który zazwyczaj nosimy, doprowadzi do zamówienia skarpet, które totalnie nie będą nam pasować. Aby tego uniknąć zawsze odnajdź grafikę z rozmiarówką danego producenta. Następnie obmierz stopę zgodnie z instrukcją. Dopiero wówczas należy składać zamówienie. Rozmiar jest szczególnie istotny w częstym przypadku zamawiania spersonalizowanych skarpet na prezent. Nie chcemy przecież, by chybiony rozmiar popsuł niespodziankę, prawda?

Złożenie zamówienia u producenta skarpet

Ostatni krok to złożenie formalnego zamówienia u producenta. Podajemy dane opisane powyżej, a także wybrany wzór. Zazwyczaj możemy wybierać spośród szablonowych wzorów jak np. “Super Tata”, “Kochana Żona” itp. Dodatkowo można przesłać własną grafikę. Tu kolejna UWAGA: nie każdy wzór da się przenieść na skarpetkę na zasadzie 1- 1. W takich przypadkach konieczna może okazać się korekta zaproponowanego wzoru. Spokojnie, każdy producent skarpet w toku kontaktu doradzi i przeprowadzi przez proces akceptacji danej grafiki. Po zorganizowaniu wszystkich kwestii tj. rodzaju skarpety, rozmiaru, oraz spersonalizowanego wzoru- zamówienie jest gotowe. Wystarczy dokończyć transakcję przez płatność online i oczekiwać przyjazdu kuriera. Prawda, że proste? 🙂