Odzyskiwanie danych z dysku twardego, telefonu, karty sd – Kraków

Odzyskiwanie danych z dysku twardego, telefonu, karty sd – Kraków

W obecnych czasach na dyskach twardych i innych nośnikach przechowujemy bardzo wiele zarówno przydatnych w pracy, jak i bardzo osobistych informacji. Projekty, nad którymi pracowaliśmy tygodniami, osobiste wspomnienia w formie zdjęć lub filmów, a także ważne kontakty i bazy danych. Wszystko to znajduje się na naszych nośnikach i nie zawsze pamiętamy o tym, by tworzyć kopie zapasowe w kilku miejscach. W takim przypadku awaria dowolnego nośnika może pozbawić nas wielu cennych plików. Jak sobie z tym radzić i jak zwiększyć szanse na odzyskanie danych?

Po pierwsze, odłącz urządzenie od zasilania

Uszkodzenia dzielą się na mechaniczne i związane z oprogramowaniem, błędami logicznymi i innymi czynnikami, które są poza mechanicznymi. W przypadku, kiedy mogło dość do uszkodzenia czy to głowicy dysku twardego, czy też elektroniki dowolnego innego nośnika, każda sekunda, kiedy będzie on podłączony do zasilania może powodować pogłębianie się strat w plikach i utrudniać późniejsze odzyskanie jakichkolwiek danych.

Po drugie, nie działaj na własną rękę

Samodzielne odzyskiwanie danych w domowym zaciszu może działać wyłącznie przy drobnych problemach z systemem plików i błędami logicznymi, każdy z innych przypadków podczas samodzielnych działań osoby niedoświadczonej lub takiej, która nie dysponuje odpowiednim zapleczem technicznym grozi poważnymi problemami. Do tego sprzętowe uszkodzenia podczas pracy będą się tylko pogłębiać. W takiej sytuacji należy po prostu zabezpieczyć nośnik przed dalszymi uszkodzeniami mechanicznymi i dostarczyć go do fachowców.

Po trzecie, oddaj sprzęt do fachowca i niczego nie ukrywaj

Większość profesjonalnych firm zajmujących się odzyskiwaniem danych oferuje obecnie bezpłatną diagnostykę. Ponadto należy pamiętać o żelaznej zasadzie, nie można ukrywać absolutnie niczego przed fachowcem od odzyskiwania danych. Nawet, jeśli błędnie podłączyliśmy nasze urządzenie lub uległo ono zalaniu z naszej winy, inżynier odpowiedzialny za obsługę musi o tym wiedzieć zanim rozpocznie pracę. Okoliczności uszkodzeń mechanicznych i softwarowych jest tak wiele, że doświadczonego specjalisty nic już nie zdziwi.

Po czwarte, ingerencje mechaniczne tylko w laboratorium

Co prawda osoba posiadająca wiedzę i wykształcenie z zakresu działania i budowy dysków twardych i innych nośników pamięci jest w stanie od strony teoretycznej zająć się przywróceniem sprawności, jednakże nie można zapominać o tym, jak skomplikowanym jest to urządzeniem i jak wielki wpływ ma nawet najmniejsza drobinka kurzu lub innych zanieczyszczeń. Profesjonalne firmy odzyskujące dane otwierają obudowy nośników wyłącznie w sterylnym środowisku i dzięki odpowiedniemu demontażowi talerzy i głowicy. Tylko idealny demontaż minimalizuje ryzyko dalszych uszkodzeń.

Jezeli chcesz mieć pewność, że odzyskasz swoje dane oddaj dysk do profesjonalnego serwisu komputerowego.

Oto 3 najlepsze serwisy komputerowe w Krakowie zajmujące się odzyskiwaniem danych:

 • Mirobios Serwis Komputerowy Mirosław Wiśniewski
  Adres: os. Oświecenia 44, 31-636 Kraków
  NIP: 9451535328
  REGON: 363151120
  Telefon: +48 695 338 403
  E-mail: [email protected]
  Godziny otwarcia: poniedziałek – piątek 10 – 17, sobota – nieczynne, niedziele – nieczynne
 • GISON Sp. z o.o
  Adres: ul. Zakopiańska 85, 30-418 Kraków
  Telefon: (12) 442-99-41
  E-mail: [email protected]
  Godziny otwarcia 08:00-16:00
 • PC Whizz Serwis Komputerowy i Naprawa Elektroniki
  Adres: Reduta 11A/2, 31-421 Kraków
  NIP: 9452219339
  REGON: 380129073
  Telefon: 515-58-16-16
  Email: [email protected]