Królewski Półmaraton

Królewski Półmaraton w Krakowie rusza już za 4 dni

Już 15.10.2017 w niedzielę rusza kolejny jedyny taki bieg, czyli 4. PZU CRACOVIA Półmaraton Królewski. Uczestnicy będą mogli przebiec malowniczymi uliczkami Krakowa i zdobyć metę zlokalizowaną przy TAURON Arena Kraków. Start o godzinie 11!

4. PZU CRACOVIA Półmaraton Królewski

Królewski PółmaratonPo raz 4. wielu sportowych zapaleńców, amatorów i profesjonalistów będzie mogło sprawdzić swoje umiejętności biegowe i zmierzyć się w Półmaratonie Królewskim. Impreza co roku gromadzi wielu chętnych oraz obserwatorów. W 3. PZU CRACOVIA Półmaratonie Królewskim wzięło udział aż 5614 biegaczy, to prawie o 100 więcej niż w tegorocznym ORLEN Warsaw Marathon . Jak będzie w tym razem? Przekonamy się sami! Jednak liczba zgłoszonych przekracza już aż 11 000!

Uczestnicy mają do pokonania niemały dystans, bowiem muszą przebiec 21 km i 97,5 metra, co z pewnością będzie wymagać od nich wcześniejszych przygotowań i sporej ilości treningów. Śmiałkowie rozpoczną bieg z ulicy Stanisława Lema przed halą widowiskowo-sportową, a finiszować będą przy TAURON Arena Kraków.

Do biegu zgłaszać się mogą osoby indywidualne, ale także drużyny.  Do 15 sierpnia wpisowe wynosiło 50 zł, natomiast 13 i 14 października nadal można dokonać rejestracji  w Biurze Zawodów, lecz wpisowe wynosić będzie już 150 zł. Główną nagrodą w zawodach jest 10 000 zł, drugie miejsce – 8 000, a trzecie 6 000 zł. Nagrody finansowe otrzymają uczestnicy do 6. Miejsca włącznie. Natomiast, jeśli chodzi o kategorie wiekowe, za lokaty 1 – 3 będą przyznawane nagrody rzeczowe. Dodatkowo, każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal.

Od początku swojego istnienia PZU CRACOVIA Półmaraton Królewski  cieszy się sporym zainteresowaniem, warto przypomnieć, że pierwszy bieg odbył się w 2014 roku i otrzymał nagrodę Imprezy Roku 2014 im. Tomasza Hopfera w kategorii debiut. W biegu bierze udział wielu przedstawicieli zagranicznych krajów, dzięki temu półmaraton zyskuje miano międzynarodowego biegu. Oprócz sprawdzenia siebie, zawodnicy będą mieli okazję przebiec się zabytkowymi uliczkami Krakowa. Na ten czas, zostaną wprowadzone objazdy, jednak nie zahamuje to normalnego ruchu w Krakowie.

Zapraszamy na 4. PZU CRACOVIA Półmaraton Królewski także wszystkich sympatyków, aby mogli wspólnie dopingować i kibicować zawodnikom i być może w przyszłości także wziąć udział! Do zobaczenia na starcie!

Start – godzina 11.00 przy ulicy Stanisława Lema.