Gdzie nauczyć pływać dziecko w Krakowie

Gdzie nauczyć pływać dziecko w Krakowie

Pływanie jest jedną z tych umiejętności, którą powinien opanować każdy człowiek –  im szybciej tym lepiej. To dlatego nauka pływania już w latach wczesnego dzieciństwa ma tak wielkie znaczenie. Kraków pod tym kątem jest wzorowym miastem – nie brakuje w nim miejsc, w których dzieci pod okiem profesjonalnych instruktorów mogą nauczyć się dobrze pływać.

W szczególny sposób wyróżniają się dwie placówki:

 • Gdzie nauczyć pływać dziecko w Krakowiebasen w hotelu Double Tree by Hilton, ul. Dąbska 5
 • basen Uniwersytetu Pedagogicznego, ul Ingardena 4, Kraków

Instruktorzy udzielający lekcji na tych basenach wiedzą, że jeśli chodzi o naukę pływania najważniejsze jest bezpieczeństwo. Podkreślają również, iż to dzieciństwo właśnie jest najlepszym okres do nauki, a poza tym tak nauka ogólnie sprzyja utrzymywaniu prawidłowej postawy.

Jak wyglądają zajęcia?

W odpowiedzi na potrzeby zajęcia na powyższych basenach odbywają się w małych grupach, dzięki czemu maluchy mają zapewnioną indywidualną uwagę wykwalifikowanego instruktora, czego efektem jest naprawdę efektywna nauka pływania.

W najmłodszych grupach (3-5 roku życia) jest aż dwóch instruktorów na grupę, a cała nauka odbywa się w najprzyjemniejszy możliwy sposób tj. poprzez zabawę.

W ramach zajęć dla przedszkolaków odbywają się ćwiczenia takie jak np.

 • zanurzanie głowy
 • podstawowe skoki
 • nauka stylu dowolnego (kraula).

W ramach zajęć dla dzieci w wieku szkolnym odbywają się ćwiczenia takie jak np.

 •   nauczanie pływania stylem grzbietowym (grzbiet)
 •   skoki startowe
 •   podstawy nurkowania

Na wyżej wymienionych basenach pod czujnym okiem wykwalifikowanych instruktorów nierzadko odbywa się także doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Gdzie zajęcia przyjmują dwie podstawowe formy treningu:

 • kondycyjno-wytrzymałościowego
 • technicznego

Nauka pływania korekcyjnego pod okiem wykwalifikowanych instruktorów

Kwalifikacje instruktorów Agama Sport pozwalają także na prowadzenie i realizację specjalistycznych ćwiczeń w ramach profilaktyki wad postawy – oczywiście wszystko ma miejsce w ramach nauki pływania. Tego typu zajęcia dedykowane są dzieciom z wszelakimi wadami kręgosłupa, wadami kolan i stawów i tym podobnymi. W tej konwencji realizowane są również ćwiczenia profilaktyki wad postawy, z których śmiało może korzystać każde zdrowe dziecko.

Kim są instruktorzy Agama Sport?

Instruktorzy pracujący dla Agama Sport to wyspecjalizowani w pracy z dziećmi pływacy, posiadający wysokie umiejętności nauczania innych. Posiadają odpowiednie certyfikaty i usposobienie, dzięki któremu dzieci uczęszczają na zajęcia jeszcze chętniej.

Poza tym:

 • pilnują zasad bezpieczeństwa pośród różnych grup wiekowych
 • obserwują pływaków i basen oraz reagują natychmiast w razie potrzeby
 • dbają o egzekwowanie wszystkich zasad, przepisów i regulacji dotyczących wyposażenia

Co więcej, nie osiadają na laurach, ale nieprzerwanie doszkalają i poprawiają swoje umiejętności, zarówno pływackie, jak i pedagogiczne, by wciąż starać się jeszcze lepiej przekazywać wiedzę na temat pływania swoim podopiecznym. To instruktorzy, którym można zaufać.

Więcej o nauce pływania pod okiem instruktorów z Agama Sport znajdziesz pod linkiem: https://www.agamasport.pl/nauka-plywania-krakow/