Jaką opinie mają uczelnie w Krakowie na tle Warszawy?

Jaką opinie mają uczelnie w Krakowie na tle Warszawy?

Kraków czy Warszawa? Oto jakie pytanie zadaje sobie mnóstwo absolwentów liceum, którzy po maturze mają niewiele czasu na to aby dokonać wyboru właściwej uczelni. A wybór nie należy do łatwych, ponieważ zarówno warszawskie jak i krakowskie uczelnie mają młodym, przyszłym studentom wiele do zaoferowania. Które z uczelni są więc lepsze, w Krakowie czy w Warszawie? I czy na to pytanie można w ogóle jednoznacznie odpowiedzieć?

Jaką opinie mają uczelnie w Krakowie na tle Warszawy?Okazuje się, że nie do końca bowiem Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński zajęły pierwsze miejsce ex aequo w rankingu polskich uczelni wyższych “Perspektywy 2017”. Taki wynik wskazuje na bardzo wyrównany poziom obu uczelni i uświadamia, że próba dokonania wyboru pomiędzy uczelniami jest trudna. Dzieje się tak dlatego, że zarówno Kraków jak i Warszawa mają obszerne zaplecze historyczno kulturowe oraz edukacyjne. Uczelnie w tych miastach należą do najstarszych w kraju, a co za tym idzie ich poziom edukacyjny i kulturalny był kształtowany i udoskonalany na przestrzeni wielu lat i dużej liczby pokoleń wykładowców jak i studentów. Co więc różni, a co łączy oba miasta pod względem zaplecza edukacyjnego na poziomie wyższym? Jakie krążą opinie o uczelniach? Wejdź na stronę http://www.uczelnie.pl/opinie-o-uczelniach i przekonaj się Sam!

Uniwersytet Jagielloński

Uniwersytet Jagielloński jest najstarszą uczelnią w Polsce i jedną z najstarszych w Europie. Został ufundowany przez króla Kazimierza Wielkiego w XIV wieku. Bogata historia i wysoki poziom nauczania na tej uczelni przyciągają rok rocznie całe rzesze studentów z Polski i z zagranicy. Uniwersytet Jagielloński ma doskonałą opinię w całej Polsce, co sprawia, że jego absolwenci bez trudu znajdują zatrudnienie w najlepszych firmach, szpitalach i kancelariach prawniczych w kraju. Tak doskonałą opinię Uniwersytet Jagielloński zawdzięcza również wysoko wykwalifikowanej kadrze wykładowców, którzy przekazują wiedzę na najwyższym poziomie. Na uczelniach krakowskich można spotkać wielu znamienitych doktorów i profesorów, którzy wiodą prym w swoich dziedzinach, w całej Polsce jak również w Europie. Wszystkie te cechy sprawiają, że Kraków jest pod względem uczelni jednym z najczęściej i najchętniej wybieranym z miast.

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski ma w swojej ofercie równie wiele do zaoferowania. Zarówno ta humanistyczna uczelnia, jak i Politechnika Warszawska należą do najstarszych uczelni w kraju i posiadają wiele tradycji. Kadra wykładowców na popularnych warszawskich uczelniach również pozostaje na najwyższym poziomie i niczym nie ustępuje uczelniom w Krakowie. Nic więc dziwnego, że i do Warszawy co roku przybywa wielu studentów chcących kształcić się na najwyższym poziomie.

Jednoznaczna decyzja jest jak widać naprawdę trudna. Zarówno Kraków i Warszawa posiadają wspaniałe uczelnie. Wybór należy więc do przyszłego studenta.