23 czerwca, 2024
Ramki, obrazki plakaty jako istotna część dekoracji w łazience

Ramki, obrazki plakaty jako istotna część dekoracji w łazience

Wiele osób decydując się na dekorację łazienki swoje poszukiwania kończy na takich elementach jak lustra czy chodniki łazienkowe. Jak się okazuje, o wiele bardziej rzucają się w oczy takie akcesoria jak ramki ze zdjęciami czy obrazkami nawiązującymi do hobby właścicieli czy obrazy będące pewnego rodzaju arcydziełem – nawet te wykonane przez własne dzieci. Jakie znaczenie mają takie dekoracje w wystroju łazienki?

Dekoracje do łazienki – plakaty, obrazy, ramki

Stylowy układ, innowacyjny kolaż czy minimalizm w linii prostej to tylko nieliczne sposoby uczynienia zwykłej ściany w łazience artystycznym dziełem, który nabierze nowego oblicza i będzie jednocześnie personalizacją wnętrza. Wzrost rangi łazienki z pomieszczenia sanitarnego do miejsca relaksu i odnowy po całym dniu oraz poszukiwanie alternatywy dla pustych ścian sprzyja stosowaniu dekoracji, które dotychczas kojarzone były ze strefą dzienną domu. Plakaty, ramki ze zdjęciami, dekoracyjne świeczki nikogo już nie wprowadzą w stan zdziwienia.

Zdjęcia i ramki w łazience

Ramki, obrazki plakaty jako istotna część dekoracji w łazienceZainwestowanie w kilka ramek, do których włożone zostaną własne zdjęcia lub wydrukowane grafiki (nawiązujące do tematyki łazienki lub o treści humorystycznej) zupełnie odmieni wygląd łazienki, a wzrok osób odwiedzających to miejsce z pewnością zostanie skierowany właśnie na tego typu ozdoby. Warto pamiętać, aby wszystkie ozdobniki były zgrane kolorystycznie z wnętrzem lub bazowały na kontrastach, np. czarne ramki i jasna ściana. Sporą popularnością w wystroju wnętrz cieszą się połyskujące i wyraziste powierzchnie, jak złoto i srebro, a także miedź.

Taka właśnie gra kolorem jest najłatwiejszym i najtańszym sposobem na zmianę. Tak zwane „plamy kolorów” powodują urozmaicenie stosowanej zazwyczaj kolorystyki. Czasem nawet warto zdecydować się na jakiś wzór. Obecnie coraz to mniejszą popularnością cieszą się monochromatyczne powierzchnie, które nieco się znudziły, a taka odmiana pozytywnie wpłynie na proporcje wnętrza oraz na samopoczucie.

Obrazki zawieszone na ścianie cechują się wyjątkowym urokiem. Mogą one być prostą grafiką, wymownym napisem bądź dziełem sztuki. Ponadto mogą one nawiązywać do stylu łazienki, na przykład te utrzymujące się w klimacie retro wyglądają nieco na wyblaknięte. W łazience, w której bardzo często przebywają dzieci, można postawić na obrazki z bajek lub zwierząt, które dzieci uwielbiają. Takie grafiki są niewielkim kosztem, a wymiana ich z czasem nie będzie budzić bólu, związanego z ich wartością.

Dużą popularnością cieszą się także humorystyczne obrazki, które potrafią nadać życia nawet najbardziej nudnej aranżacji oraz doskonale oddają poczucie humoru właścicieli. Największe zastosowanie mają one w okolicy toalety.