Gdzie w Krakowie zawsze tworzą się korki?

Gdzie w Krakowie zawsze tworzą się korki?

Kraków to przepiękne miasto turystyczne o bogatej historii. Zdobią go malownicze uliczki, zapierające dech w piersiach zabytki i oczywiście wizytówka miasta – Wawel. W Krakowie roi się od studentów przeróżnych kierunków, a także turystów, pragnących zwiedzić niegdysiejszą stolicę Polski. Niestety, natłok ludzi i samochodów powoduje korki. Biorąc pod uwagę popularność miasta Krakowa, można spodziewać się sporych opóźnień w ruchu. Sprawdzamy, gdzie najczęściej możemy natknąć się na korek w godzinach szczytu i nie tylko. Zobaczcie!

“Zakopianka”

Gdzie w Krakowie zawsze tworzą się korki?Nikogo nie zdziwi przytoczenie „Zakopianki”, jako głównego, najbardziej zakorkowanego  fragmentu drogi w Krakowie. „Zakopianka” to popularna nazwa odcinka, który zaczyna się od Ronda Matecznego, jako ulica Wadowicka i przechodzi w ulicę Zakopiańską. Kończy się już w samym Zakopanem jako ulica Kasprowicza. Każdy, kto choć raz jechał w godzinach szczytu przez ten odcinek Krakowa, z pewnością wie, że można tam utknąć nawet na kilka godzin! Korki często rozpoczynają się nawet w Libertowie. Najbardziej newralgicznymi okresami, gdy tworzą się opóźnienia są Święta, godziny szczytu (10-17), a także początek października, gdy do miasta wracają studenci.

Korki

Kolejnym, newralgicznym odcinkiem w Krakowie jest trasa od ulicy Czarnowiejskiej, obok Miasteczka Studenckiego AGH do głównej siedziby Akademii  Górniczo -Hutniczej. W godzinach popołudniowych (około 16, 17) można spędzić w korku nawet kilkadziesiąt minut! O wiele sprawniej pokonuje się ten odcinek na nogach, bo już w 15 minut.

Częstych korków doświadczymy także, jadąc w kierunku Nowego Kleparza od AGH, przed i za skrzyżowaniem z Placem Inwalidów, a także na skrzyżowaniu Alei 29 listopada z ulicą Siewną. Tam w godzinach szczytu korek może sięgać nawet Węgrzec lub Cmentarza Rakowickiego. Korków w nie unikniemy także w okolicach krakowskich rond – Ronda Grunwaldzkiego i Matecznego.

Opóźnień w ruchu możemy spodziewać się także w okresie remontów i przebudowy ulic. Spore korki tworzą się teraz, gdy trwa remont ulicy Basztowej, zlokalizowanej w centrum Krakowa.

Najlepsza recepta na korki?

Spacer lub rower albo cierpliwość, dobra muzyka i audiobook, a czas z pewnością szybciej popłynie.