23 czerwca, 2024
Psi fryzjer Kraków

Psi fryzjer Kraków

W ostatnich latach bardzo dużą popularność zyskały salony fryzjerskie dla psów. Niektórym osobom może wydawać się dziwne, wręcz śmieszne, że właściciele czworonogów odwiedzają takie miejsca. Wbrew pozorom w takich miejscach oprócz strzyżenia, psy są poddawane wielu innym zabiegom pielęgnacyjnym, których właściciele nie chcą lub z różnych powodów nie mogą wykonać. Czasem lepiej zapłacić raz na jakiś czas pewną sumę i oddać naszego wiernego przyjaciela w ręce specjalisty.

Psi Fryzjer – Kraków

Psi fryzjer KrakówZapewne w każdym większym mieście z łatwością można znaleźć psiego fryzjera. Jeśli chodzi o Kraków, to, po krótkich poszukiwaniach w internecie, można znaleźć kilkanaście salonów pielęgnacji psów lub osób, które się tym zajmują. Jeden z nich nosi nazwę Sugar Star i mieści się przy ulicy Powstańców 62a. Salon oferuje, jak czytamy na stronie internetowej, strzyżenie psów według wzorca FCI oraz według życzeń właściciela, trymowanie psów szorstkowłosych, rozczesywanie sierści i kilka innych zabiegów. Jeśli chodzi o ceny dotyczące strzyżenia, to waha się ona od 40-60 złotych za psy małe do nawet 100 złotych za duże. Na stronie internetowe czytamy, że na klientów Sugar Star czekają okazjonalne promocja, a wszystkie zabiegi są wykonywane czystym i nowoczesnym sprzętem. Kolejnym takim miejscem jest salon urody Pies i Kot. Jak przekonują nas właściciele firmy, spotkamy się tu z profesjonalną obsługą. Przejdźmy zatem co cen. W zależności od rasy i wielkości psa zapłacimy od 60 do 100 złotych. Z kolei salon pielęgnacji psów Dog Time oferuje strzyżenie w cenie od 60 do 80 złotych. Na stronie czytamy, że właściciel salonu ukończył kurs strzyżenia oraz, że jest dyplomowanym groomerem a zabiegi wykonuje z pełnym zaangażowaniem. Dodatkowo sprzęt jest profesjonalny. My Dog to zarówno salon pielęgnacji psów oraz sklep zoologiczny. Jak przekonuje nas właścicielka, jest to miejsce wyposażone w profesjonalny sprzęt. Dodatkową zachętą jest 50% rabat dla stałych klientów. Za strzyżenie psa małego trzeba zapłacić 60 złotych, natomiast za dużego 100 złotych lub więcej. Salon Urody Czterołapa mieści się z kolei przy ulicy Kadeckiej 10. Psa skrócimy tutaj w cenie od 55 nawet do 160 złotych. Również Pani Barbara Białczyk zajmuje się pielęgnacją psów, choć nie prowadzi salonu. Za strzyżenie zapłacimy 60zł (mała rasa) do 100zł (duże rasy). Pani Barbara zabiegi wykonuje i klienta więc nie trzeba nigdzie z psem jeździć, dojazd na terenie Krakowa jest darmowy. Więcej informacji i dokładny cennik znajdziesz pod linkiem: psifryzjerkrakow.pl

Porównanie salonów psiej pielęgnacji

Jest to tylko krótki przegląd salonów psiej pielęgnacji. Jeśli chodzi o cenę, to najkorzystniejszą ofertą wydaje się Dog Time, gdzie maksymalna cena sięga 80 złotych za strzyżenie dużego czworonoga. Kolejnym miejscem, które warto odwiedzić z psem jest salon Sugar Star. Za skrócenie sierści naszego pupila wydamy najwięcej 100 złotych. Salon My Dog kusi klientów rabatem za regularne wizyty. Najdroższy wydaje się Salon Urody Czterołapa. Za strzyżenie dużego psa zapłacimy nawet 160 złotych. Ale pod uwagę, oprócz ceny, trzeba też brać jakość i zakres oferowanych usług. Ważne jest, czy sprzęt używany do zabiegów pielęgnacyjnych jest odpowiednio zdezynfekowany, nowoczesny. Istotne są też doświadczenie i umiejętności osób pracujących w takich miejscach. Przed wyborem salonu można przeczytać opinie pozostałych klientów, choć nie zawsze są one obiektywne. Mogą jednak w pewnym chociaż stopniu pomóc w wyborze tego najlepszego miejsca, aby nasz pies czuł się najbardziej komfortowo.