10 nietypowych miejsc w Krakowie

10 nietypowych miejsc w Krakowie

Kraków to miasto położone nad Wisłą, w południowej Polsce. Wybierając się na wycieczkę do tego, pięknego miasta, warto wiedzieć, czym może nas zaskoczyć, co ciekawego możemy w nim zobaczyć, o czym (być może) nie mieliśmy pojęcia.

Poniżej przedstawiamy listę 10. ciekawych, nietypowych miejsc, która warto ujrzeć, będąc w Krakowie:

1. Kościółek Św. Benedykta

Znajduje się na Krzemionkach. Można go odwiedzić tylko dwa razy w roku, a mianowicie w pierwszy wtorek po Wielkanocy i oczywiście w dzień wspomnienia Św. Benedykta, który przypada pierwszego dnia kalendarzowej wiosny (21 marca).

2. Fort Św. Benedykt

Położony na wzgórzu Lasoty. Niedaleko mieści się wspomniany wcześniej kościółek Św. Benedykta – stąd nazwa. Powstał w latach 1853 – 1856.

3. Wały wzdłuż Rudawy

Miejsce dla osób, które szukają odpoczynku, spokoju, trasy na spacer.

4. Pałac Montelupich

Ciekawy budynek, znany także jako Pałac Tarnowskich. Mieści się przy ul. Szlak. Został zbudowany według projektu A. Łuszczkiewicza. Pałac należał do rodziny Montelupich, którzy przez ponad 100 lat pełnili w Polsce rolę poczmistrzów.

5. Łąki Nowohuckie

Mieszczą się (jak podpowiada nazwa) na terenie Nowej Huty. Zajmują aż ponad 57 hektarów. Na Łąkach znaleźć można zróżnicowaną roślinność. Zanotowano przeszło 370 gatunków roślin kwiatowych. Ponadto występuje tam 37 gatunków ptaków lęgowych. Na Łąkach znajdziemy również dwa gatunki motyli: Czerwończyk Fioletek i Czerwończyk Nieparek.

6. Schody w Podgórzu

Bardzo kolorowe schody. Z daleka przypominają tęczę. Na każdym z nich (a jest ich aż 55) umieszczony jest cytat. Cytaty są różne: życiowe, dające do myślenia, z humorem.

7. Muzeum Inżynierii Miejskiej

Można zachwycić się tam wystawą polskich samochodów historycznych (np. samochodem Syrena) czy wystawą pojazdów krakowskich (wozy techniczne, tramwaj konny).

8. Barka

Miejsce w klimatycznym stylu. Dla osób pragnących zjeść, odpocząć i zachwycić się pięknym widokiem (Wisłą) przy dźwiękach muzyki. Miejsce to znajdziemy na ul. Podgórskiej.

9. O JEJU

Na ul. Miodowej mieści się sklep z kosmetykami naturalnymi (polskimi i azjatyckimi). Przytulne miejsce na zakupy.

10. RMF FM

Zespół budowli należący do tego radia. Kształt budynków to kopuły, które przyciągną uwagę niejednej osoby.

Nie trzeba daleko szukać, nie trzeba wyjeżdżać poza granice kraju. W Polsce znajdziemy to, co nas zachwyca, na swój sposób urzeka.

Kraków to miasto dla każdego. Dla ludzi ciekawych świata, dla ludzi kochających historię, dla ludzi lubiących architekturę, dla ludzi zachwycających się przyrodą…