Bitcoin - jak zacząć zarabiać?

Bitcoin – jak zacząć zarabiać?

Bitcoin jest fenomenem XXI wieku. W dobie nieufności i sprawdzania oraz tego, że wszystko chcemy mieć namacalne powstała wirtualna kryptowaluta. Bitcoin Święci ogromne sukcesy bijąc coraz to nowe rekordy wartości, a co za tym idzie, daje możliwości zarobku. Czasem możliwy jest ogromny zysk rzędu kilkuset procent. W tym artykule przedstawię opis, informacje oraz odpowiem na pytanie: jak zacząć zarabiać ?

Jak zacząć zarabiać na Bitcoin?

Bitcoin - jak zacząć zarabiać?Aby zacząć zarabiać na bitcoinie trzeba cofnąć się do samego początku i zacząć od historii bitcoina. Powstał on w 2009 roku. Na rynku zostało umieszczone 21 milionów sztuk waluty i gwarancja, że nigdy nie powstanie jej więcej. Początkowo kosztowała kilka centów za 1 BTC. Na przestrzeni lat, rozwoju rynku i spekulacji kurs urósł do granic 10 000 dolarów za 1 BTC.

Inwestycja

Wstęp nasuwa zatem nam pierwszy pomysł na zarobek — Inwestycja. Zakup tej kryptowaluty nie jest problematyczny. Jest to najpopularniejszy wolumen, a zdobyć go można, rejestrując się na giełdzie i dokonując zakupu. Przewidywania co do wzrostów cen jak do tej pory sprawdziły się, a kolejne są również obiecujące. Można zatem kupić pewną sumę btc i czekać spokojnie na wzrost cen jak miało to miejsce do tej pory. Kupując na samym początku bitcoina za kilkaset dolarów dzisiaj można byłoby je sprzedać i żyć dostatnio z zysku do końca życia.

Inwestycja krótkotrwała

Kolejnym sposobem na zarobek jest inwestycja krótkotrwała. Okresowe skoki cen są bardzo widoczne i wyraźne. Nie ma to miejsce w przypadku tradycyjnej giełdy lub kursów walut dlatego dobry pomysłem jest inwestycja kilkudniowa. Należy wczytać się w prognozy, znaleźć odpowiedni moment i skorzystać z okazji. Bardzo często zdarzają się dołki lub górki, a biorąc pod uwagę łatwość zakupu i sprzedaży waluty inwestycja na tydzień, lub dwa może być bardzo zyskowna.

Handel

Handel jest najbardziej opłacalnym sposobem zarobku. Jest też najbardziej ryzykowny. Zasada ta dotyczy również kryptowalut. Ryzykując dużą stratę możemy równie dużo zyskać. Liczne giełdy kusza prostota handlowania. Wystarczy złożyć depozyt przez jeden z prostych kanałów jak przelew bankowy czy płatność karta i zacząć wymianę. Sposobów i taktyk jest tyle ilu traderów. Istnienie tez wiele poradników jak handlować. Ogólnie zasada jest jedna i niezmienna od lat — tanio kupić i sprzedać drożej.

Mining

Ostatnim z sensownych sposobów zarobku jest mining  czyli użyczanie mocy obliczeniowej swojego komputera do rozliczania transakcji w zamian za wynagrodzenie. Są tutaj dwa sposoby. Pierwszy polega na prywatnym wynajmie swojej maszyny, co opłacalne jest przy dużych nakładach finansowych i skonstruowaniu monstrum obliczeniowego. Drugi polega na wykupie udziałów w profesjonalnej kopalni. Wystarczy zapłacić realnymi pieniędzmi lub już posiadanymi bitcoinami . Inwestycja zwraca się w zależności od projektu po kilku, kilkunastu miesiącach.

Dowiedz się więcej o sposobach zarabiania na https://krypto.net.pl/