Odkup odszkodowań OC/AC – prosty sposób na zaniżoną kwotę odszkodowania

Odkup odszkodowań OC/AC – prosty sposób na zaniżoną kwotę odszkodowania

Zaniżanie odszkodowań to problem, który dotyczy wielu kierowców biorących udział w zdarzeniu komunikacyjnym. Ubezpieczyciele mają swoje sposoby na to, by zaproponować niską kwotę odszkodowania. Wielu kierowców daje się nabrać na zapewnienia agentów po czym okazuje się, że wypłacona kwota nie wystarcza na naprawę usterki. Czy w takim przypadku można liczyć na dopłatę do odszkodowania?

Czym są dopłaty do odszkodowań?

Odkup odszkodowań OC/AC – prosty sposób na zaniżoną kwotę odszkodowaniaDopłaty do odszkodowań są oferowane przez firmy, zajmujące się odkupieniem praw do roszczenia od osób prywatnych nie później niż w 3 lata od chwili wystąpienia szkody. Zdarza się, że poszkodowany pochopnie zgadza się na odszkodowanie, jednak podczas naprawy pojazdu pojawiają się dodatkowe koszty – nie wszystkie usterki są bowiem widoczne na pierwszy rzut oka. Jeśli istnieją podstawy, można ubiegać się o dopłatę do zaniżonego odszkodowania. Na własną rękę dochodzenie swoim praw u ubezpieczycieli nie dość, że kosztuje dużo nerwów, to również przeciąga się miesiącami. Lepszym rozwiązaniem wydają się dopłaty do odszkodowań, które pozwalają na uzyskanie potrzebnej gotówki praktycznie od ręki.

Jak można uzyskać dopłatę do odszkodowania?

Firmy zajmujące się dopłatami do odszkodowania z OC i AC dogłębnie analizują sprawę wypłaconego odszkodowania pod kątem tego, czy można uzyskać od ubezpieczyciela wyższą kwotę. Niezbędne jest przedstawienie kosztorysu naprawy, a także dokumentacji dotyczącej wysokości wypłaconego odszkodowania. Do przekazania praw do roszczenia, konieczne jest podpisanie umowy cesji wierzytelności – od tej pory prawo do roszczenia przechodzi na firmę, która podpisała umowę z poszkodowanym. Firmy takie mają prawników oraz doświadczonych pracowników, którzy są w stanie uzyskać wyższe odszkodowanie, w ostateczności wstępując na drogę sądową. Osoba poszkodowana otrzymuje dopłatę do odszkodowania z OC lub AC do ręki, bez konieczności załatwiania dodatkowych formalności.

Czy dopłaty do odszkodowań są opłacalne?

Dopłaty do odszkodowań opłacają się osobie poszkodowanej, ponieważ może ona uzyskać kwotę niezbędną do naprawy pojazdu, bez sporów z ubezpieczycielem. Cały proces dopłaty do odszkodowania jest załatwiany praktycznie od zaraz i nie wymaga żadnych dodatkowych formalności. Jest to alternatywa dla samodzielnej walki o przyzwoite odszkodowanie – nie każdy ma czas i chęci na to, by walczyć o wyższą kwotę odszkodowania. Co ważne, dopłata do odszkodowania jest niezależna od ostatecznego wyniku sporu firmy skupującej roszczenia z ubezpieczycielem. Nawet jeśli firma ta nie uzyska wyższego odszkodowania, nie trzeba zwracać uzyskanej dopłaty.