Jakie atrakcje przygotował Kraków na ferie w 2018 roku?

Jakie atrakcje przygotował Kraków na ferie w 2018 roku?

Ferie zimowe obowiązujące w Krakowie rozpoczynają się już 12 lutego i potrwają aż do 25 lutego. Szkoły oraz miejskie instytucje Kultury przygotowały dla uczestników różnego rodzaju wspólnej zabawy, czytanie literatury, spektakle teatralne, konkursy sportowe, zajęcia z grafiki oraz różne wycieczki.

Każdego roku propozycje spędzenia wspólnie czasu w okresie ferii przygotowują ośrodki i domy Kultury. Będziemy mogli uczęszczać w festiwalu teatrów dla dzieci, które organizowane jest już corocznie od ponad 20 lat. Na scenie pojawią się najlepsze bajki, które zyskały uznanie na całym świecie, czyli będą to takie bajki jak: Calineczka, Jaś i Małgosia czy też Brzydkie kaczątko.

Dzieci będą mogły uczęszczać na zajęcia związane z wychowaniem edukacyjnym, naukowym, kulturalnym oraz sportowo-rekreacyjnym. Cały czas dzieci będą znajdowały się pod opieką odpowiednich instruktorów, dzięki którym będą się rozwijać poprzez odpoczynek od szkoły w czasie ferii. Jeżeli chcemy zapisać swoje dziecko na odpowiedni program zajęć, to musimy udać się do odpowiedniego klubu, w którym planowane są wszystkie wydarzenia ferii.

Jakie atrakcje jeszcze w czasie ferii czekają dzieci w Krakowie?

Jakie atrakcje przygotował Kraków na ferie w 2018 roku?O dzieciach, które uczestniczą w zajęciach szkolnych nie zapomniały również muzea. Podczas odwiedzania muzeum będziemy mogli liczyć na uczestnictwo w otwartych spotkaniach, lekcje muzealne prowadzone przez doświadczonych instruktorów oraz wiele ciekawych warsztatów.

Na warsztatach młodzież będzie mogła wraz ze specjalistami od odpowiednich technologii wykonać różnego rodzaju doświadczenia naukowo-artystyczne, a także w odpowiednio zorganizowanych grupach uczestniczyć w zajęciach, które będą dotyczyć witrażu.

Biblioteki krakowskie również pamiętają w tym roku o dzieciach i przygotowały dla nich miejsca, gdzie będą mogły grać w gry planszowe, układać puzzle czy też rozwiązywać krzyżówki. Nie obejdzie się także bez wspólnego czytania baśni i różnego rodzaju opowiadań, a także zaplanowane są zajęcia ruchowe i plastyczne, które będą nawiązywać do inspiracji literackich i bohaterów występujących w książkach.

Ośrodki sportowe jak zwykle przygotowały szereg zajęć dla dzieci i młodzieży, która chciałaby uczestniczyć w różnych sportach takich jak piłka nożna, siatkówka, pływanie, gimnastyka, artystyczna, tenis stołowy czy nawet kręgle.

W parku wodnym będzie można codziennie w okresie filmowym oprócz weekendów korzystać z ulgowego wstępu na basen. Natomiast Krakowskie biuro festiwalowe zaproponował, aby dzieci mogły w okresie ferii korzystaj ze ślizgawki na Wolnicy, a dodatkowo w każdy piątek i sobotę będzie grał tam DJ.