Usługi ogrodnicze Kraków cennik

Usługi ogrodnicze Kraków cennik

Każdego roku wiele osób buduje swój nowy dom i potrzebuję w nim również założyć swój przydomowy piękny ogród. W takiej sytuacji możemy samodzielnie zaprojektować i wykonać swój ogród, ale także możemy to zlecić profesjonalnej firmie, dzięki czemu zaoszczędzimy mnóstwo czasu oraz nerwów, gdyż zakładanie ogrodu nie jest wcale takie proste.

Od czego zacząć zakładanie ogrodu?

Usługi ogrodnicze Kraków cennikZakładanie ogrodu powinniśmy zacząć od wykonania projektu, dzięki któremu będziemy wiedzieć jakie rośliny zostaną posadzone w naszym ogrodzie, jakie prace zostaną wykonane oraz ile mniej więcej będziemy musieli zapłacić za wykonanie profesjonalnego ogrodu. Jeżeli nie potrafimy sobie sami tworzyć projektu ogrodu to warto skorzystać z doświadczonych firm, które oferują takie usługi, a jeżeli będziemy chcieli wnieść własne poprawki, to nie będzie żadnych przeciwwskazań.

W samym projekcie na zostaną zawarte takie informacje jak założenie trawników, wykonanie oczek wodnych, wykonanie obrzeży trawnikowych oraz inne ziemne prace. Wszystko zależy od tego, jaki teren mamy do zagospodarowania i im większy teren, tym więcej będzie w pracy i więcej będziemy musieli w niego zainwestować.

Ile będzie nas kosztować założenie ogrodu?

Zazwyczaj takie zadania jak projekt ogrodu, modyfikacja projektu, który już posiadamy projekt aranżacji balkonów oraz tarasów, oraz aranżacje wewnątrz budynku są ustalane indywidualnie z klientem.

Za jedną godzinę porad ogrodniczych będziemy musieli zapłacić około 40 zł. Wszystkie prace ziemne związane z sadzeniem roślin, krzewów, drzew rozsypanie kory, żwiru czy zakładanie trawnika zależą od ilości i wielkości roślin lub od ilości worków, które trzeba rozsypać w przypadku kory, czy żwiru.

W przypadku pielęgnacji ogrodów mamy już wiele cen ustalonych z góry.

Za koszenie trawnika kosiarką spalinową będziemy musieli zapłacić około 15 zł za 1 ar. W przypadku koszenia trawnika kosą spalinową koszt wyniesie już 17 zł za 1 ar. Wykaszanie poboczy będzie nas kosztować około 20 zł za 1 ar, natomiast w przypadku koszenia nieużytków cena ta wzrośnie do 22 zł za ar. Możemy również zlecić krakowski firmy ogrodniczej stałe koszenie w naszym ogrodzie i tutaj koszt ustalany będzie indywidualnie z klientem.

Jeżeli interesuje nas zlecenie stałej opieki nad naszym ogrodem, to możemy zakupić abonament za 300 zł i w tym mamy aż 4 wizyty w miesiącu po dwie godziny ale nasz ogród nie może przekraczać dwóch arów. Pracownicy wykonują tutaj wszystkie prace pielęgnacyjne takie koszenie, zamiatanie, grabienie oraz pielęgnacja roślin.

TOP3 firmy zajmujące się projektowanie i zakładaniem ogrodów w Krakowie:

 • Karolina Kucharska Ponadczasowe Ogrody
  Adres: ul. Petrażyckiego 26A, 30-399 Kraków
  NIP: 6792762963
  REGON: 120744070
  Telefon:+48 697 605 296
  E-mail:[email protected]
 • Pini Ogród – Projektowanie i Zakładanie Ogrodów  
  Adres: ul. Kwartowa 3/6, 31-419 Kraków
  Telefon: +48 531 929 186
  E-mail: [email protected]
 • Projektowanie ogrodów TOM
  Adres: Jana Woronicza 31, 31-409 Kraków
  Telefon: +48 500 170 697
  E-mail: [email protected]