23 czerwca, 2024
Gdzie nad polskie morze?

Gdzie nad polskie morze?

Nasze wakacyjne wyjazdy nad morze trzeba by w pierwszej kolejności podzielić według atrakcji, a dokładniej – tego, co chcielibyście robić podczas odpoczynku. Wśród wczasowiczów, również tych preferujących nadbałtyckie okolice, można wyróżnić podróżników i zwiedzaczy najpopularniejszych atrakcji turystycznych, można wskazać zwolenników odwiedzania jedynie najbardziej malowniczych zakątków czy tych, którzy podczas wakacyjnych wyjazdów szukają przede wszystkim atrakcji dla swoich pociech. Warto na wszelki wypadek znać kilka ciekawych propozycji nadmorskich miejscowości.

Najbardziej malownicze plaże Bałtyku

Gdzie nad polskie morze?Wśród nadmorskich perełek można znaleźć kilka znanych i chętnie uczęszczanych kurortów, ale również miejsca, o których urodzie nie każdy wie. Na liście najpiękniejszych polskich plaż nie może zabraknąć takich miejscowości, jak wszystkim doskonale znana Ustka,  która w 2017 roku została w rankingu serwisu Onet uznana za wyposażoną w najlepszą plażę. Nikogo nie powinna zaskoczyć obecność na tej liście Sopotu wraz ze swoim znakomitym molem, stanowiącym gratkę dla miłośników zarówno fotografii, jak i romantycznych spacerów. Mniej oczywiste, ale bardzo zaszczytne miejsce na liście najlepszych plaż w Polsce zajmuje Rewal. Ta urocza miejscowość otrzymała w poprzednim roku nagrodę Błękitnej Flagi.

Jakie miejsca nad morzem warto zwiedzić?

Wiele osób decyduje się dzisiaj na aktywne spędzanie swoich wakacji zamiast całodziennego poddawania się opalizującemu działaniu promieni słonecznych. Nadmorskie atrakcje turystyczne można podzielić tematycznie na zabytki architektury czy marynistyczne, interesujące miejsca pod względem przyrodniczym, a także interesujące ze względu na pełnienie roli symbolu danego miejsca. Wiadomo, że jeśli zwiedzamy nadbałtyckie miejscowości, nie możemy pominąć odwiedzenia chociażby jednej latarni morskiej. Będąc w większych miastach, takich jak Gdańsk czy Sopot, warto zwrócić uwagę na starówkę czy reprezentacyjne budowle, jak dwór Artusa w Gdańsku. Z pewnością atrakcją dla całej rodziny będzie odwiedzenie Krzywego Domku w Sopocie lub Domku do Góry Nogami w Łebie czy w Jastrzębiej Górze. Do przyrodniczych ciekawostek należy zaliczyć przede wszystkim wydmy Słowiańskiego Parku Narodowego czy mało znany rezerwat kormoranów i czapli siwej, znajdujący się w Kątach Rybackich.

Wśród atrakcji nie może zabraknąć również tych dla najmłodszych. Na szczęście w sezonie nawet w mniejszych miejscowościach turystycznych o takie niespodzianki dla dzieci nietrudno.

Apartamenty, Dane Kontaktowe

CityArt Apartamenty
Adres: ul. Cicha 6B, lok. 1, 78-100 Kołobrzeg
Telefon: +48 509 824 992
apartamentykolobrzeg.eu/pl/