23 czerwca, 2024
Jak obejrzeć mecz na żywo w telefonie?

Jak obejrzeć mecz na żywo w telefonie?

Coraz więcej osób – z racji tego, że telefony zaczynają służyć nie tylko do wykonywania połączeń, ale też stają się one mobilnymi, multimedialnymi centrami rozrywki – ogląda na telefonie seriale, filmy na You Tube, czy nawet pełnometrażowe filmy. Pytanie jednak, czy da się na telefonie legalnie obejrzeć np. mecz na żywo? Streaming live, rządzi się nieco innymi prawami niż np. streaming serialu czy filmu za pomocą platformy z gatunku VOD. Obejrzenie na żywo meczu na telefonie i to w pełni legalnie, jest jak najbardziej możliwe. Musimy jednak wiedzieć, jak to zrobić, aby po pierwsze – faktycznie nasze źródło było legalne, zaś po drugie – by nasz telefon „nie miał problemu” z transmisją obrazu i dźwięku, co jednak bywa dość częstym problemem, jeśli mowa o streamingu live. Do tego celu, potrzebne nam będą tak naprawdę 3 aplikacje oraz stabilny dostęp do Sieci.

Jak obejrzeć mecz na żywo w telefonie?Po pierwsze VLC

Pierwszą kwestią, o którą musimy zadbać, jeśli chodzi o legalne i bezproblemowe oglądanie meczu na żywo w telefonie, to instalacja aplikacji, która odtwarza streaming. Wchodzimy zatem do Sklepu Play a następnie instalujemy aplikację o nazwie VLC. Jest ona dostępna za darmo, w pełni legalna i co najważniejsze – działa bez zastrzeżeń na telefonie z systemem operacyjnym Android. Instalacja tej aplikacji zajmie nam dosłownie chwilę, jednakże nie jest to jedyna rzecz, którą musimy przedsięwziąć, jeśli chcemy legalnie i bez problemów obejrzeć stream meczu na telefonie.

Ace Stream czyli druga aplikacja niezbędna do obejrzenia meczu na żywo w telefonie

Aplikacja ta, będzie wspomagała i w dużej mierze odpowiadała za bezproblemowy streaming meczu na naszym telefonie. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku aplikacji VLC, również Ace Stream jest aplikacją darmową, odstępną w sklepie Play. Instalujemy aplikację, a następnie przechodzimy do znalezienia oraz instalacji ostatniej z potrzebnych apek do oglądania streamingu meczy w telefonie.

Arena 4 viewer

O ile aplikacja VlC oraz Ace Stream są dostępne w Sklepie Play, o tyle w przypadku Arena 4 viewer, musimy otworzyć przeglądarkę i ściągnąć apkę bezpośrednio ze strony. Pojawi nam się komunikat „download android” i to też należy kliknąć. Zanim jednak zaczniemy pobierać aplikację, upewnijmy się, że zaznaczyliśmy w naszych opcjach bezpieczeństwa telefonu opcję zezwalającą na pobieranie danych z nieznanych źródeł. Za takie może zostać uznana strona internetowa. Kiedy jednak taka opcja jest u nas włączona, bez problemu możemy zacząć ściąganie aplikacji.

Po zainstalowaniu trzech powyższych aplikacji, otwieramy Arena 4 viewer i wybieramy interesujący nas mecz. Przed tym jednak, pojawi się komunikat, w którym zostaniemy zapytani, czy do obejrzenia meczu mamy użyć Ace Stream. Klikamy „tak” i czekamy na włączenie się transmisji.

W ten sposób, jesteśmy w stanie obejrzeć mecz ulubionej drużyny niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy. W tramwaju, pociągu czy autobusie – nic nie będzie w stanie nam umknąć! A dodatkowo – korzystamy z legalnych źródeł.

Zamiast ściągać aplikacje na telefon, mecz online możesz oglądnąć bezpośrednio na stronie https://meczyki.net.pl/, jedyne czego potrzebujesz to telefon czy tablet z dostępem do internetu.