23 czerwca, 2024
Dlaczego warto zdecydować się na implanty?

Dlaczego warto zdecydować się na implanty?

Utrata zębów stałych to dla wielu osób dramat. Braki w uzębieniu nie tylko negatywnie wpływają na nasz wygląd i obniżają poczucie własnej wartości, ale także powodują wiele niekorzystnych następstw zdrowotnych. Na szczęście, w dzisiejszych czasach ekstrakcja zębów stałych nie musi nieść za sobą żadnych konsekwencji – utracone zęby możemy bowiem zastąpić implantami, które nie tylko wyglądają jak naturalne zęby, ale także przejmują na siebie wszystkie ich funkcje. Sprawdźmy, dlaczego zdecydowanie warto zainwestować w nowoczesne implanty w Krakowie!

Czym są implanty? Z jakich elementów się składają?

Implanty to obecnie najnowocześniejsza i najdoskonalsza metoda uzupełniania braków w naturalnym uzębieniu. Implanty są trwałe, estetyczne oraz świetnie imitują zęby, które z różnych powodów musiały zostać usunięte. Pozwalają cieszyć się kompletnym, estetycznym uzębieniem przez całe życie. Wbrew pozorom, implanty zębowe pełnią nie tylko funkcję stricte estetyczną – zastępując naturalne zęby, przejmują na siebie także wszystkie ich fizjologiczne funkcje, przez co pozytywnie wpływają na jakość życia i pozwalają uniknąć negatywnych konsekwencji związanych z utratą zębów stałych.

Implanty zębowe to nic innego, jak specjalne śruby, które umieszcza się w miejscu korzeni usuniętych zębów. Większość z nich jest wykonywanych z tytanu – metalu charakteryzującego się wysoką trwałością oraz świetną biozgodnością z organizmem człowieka, co pozwala na ich „zrośnięcie się” z kością. Do śruby dobudowywana jest ceramiczna korona protetyczna, która imituje naturalny ząb, widoczny na powierzchni dziąsła oraz pozwala cieszyć się estetycznym, naturalnie wyglądającym uśmiechem.

Dlaczego implanty są doskonałym wyborem?

Aby zrozumieć, dlaczego implanty pełnią tak istotną rolę, należy mieć świadomość, że już brak zaledwie jednego zęba może wywoływać wiele negatywnych następstw zdrowotnych. Luka w naturalnym uzębieniu nie tylko prezentuje się mało estetycznie, ale także sprawia, że sąsiadujące z nią zęby tracą swoje naturalne oparcie. W efekcie, z czasem mogą zacząć się chwiać, zmieniać swoje pierwotne położenie oraz powodować liczne problemy, m. in. z przeżuwaniem pokarmów. Osoby, które były zmuszone usunąć zęby, często skarżą się także na nawracające migreny, dolegliwości trawienne, a także pogorszenie estetyki uśmiechu w wyniku niekontrolowanego przesuwania się zębów.

Wszystkich tych problemów można w bardzo prosty sposób uniknąć, decydując się na implanty. Współczesne implanty w Krakowie są wykonywane ze świetnej jakości, przebadanych materiałów, które charakteryzują się wysoką trwałością. Nic więc dziwnego, że wiele renomowanych klinik w Krakowie udziela na nie dożywotniej gwarancji. Zapewniają świetne efekty wizualne oraz doskonale imitują funkcje naturalnych zębów. Ich wszczepienie pozwala więc zapomnieć o brakach w uzębieniu i cieszyć się życiem tak, jak do tej pory. Co więcej, implanty w Krakowie świetnie nadają się zarówno do uzupełniania pojedynczych braków w uzębieniu, jak i bardziej licznych ubytków.

Wsparcia merytorycznego na potrzeby artykułu udzieliła klinika DentoCentrum – najlepsze implanty Kraków.