Ile kosztuje zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem?

Ile kosztuje zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem?

Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem to najlepsza propozycja dla turystów, którzy chcą zwiedzić całe miasto i nie pominąć przy tym ciekawszych atrakcji turystycznych. Wiadomo jednak, że do wyboru ma się pod tym kątem wiele ofert różnorodnych przewodników. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że za takie usługi przyjdzie zainteresowanym trochę pieniędzy zapłacić, ale wtedy turyści zostaną oprowadzeni po najciekawszych miejscach Krakowa, dowiedzą się o nich więcej informacji i nie zgubią się w dużym mieście, do którego przyjechali pierwszy raz. Wiele zależy głównie od tego, ile czasu będzie trwało takie oprowadzanie, czy dana osoba chce się zdecydować na jeden dzień podróży z przewodnikiem, czy też może jednak na kompleksowe zwiedzanie Krakowa. W przypadku nieco dłuższych wycieczek koszt zwiedzania z przewodnikiem może wynieść nawet kilkaset złotych, wahać będzie się to w granicach 100-200 złotych. Kilkugodzinne oprowadzanie po mieście kosztować może jakieś 50 złotych.

Na jakiego przewodnika się zdecydować?

Ile kosztuje zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem?W pierwszej kolejności turyści powinni jednak zapoznać się z ofertami poszczególnych przewodników, aby móc rzetelnie wybrać najlepszego dla siebie. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, czy w ofercie znajdują się największe atrakcje Krakowa, a więc np. Rynek Główny, Sukiennice, Stare Miasto, Wawel i Zamek Królewski, stadiony sportowe, Kościół Mariacki, itd. Jest tego naprawdę sporo, a nie wszyscy turyści mają takie same zainteresowania. Niektórym zależy np. na zwiedzaniu budowli sakralnych oraz architektonicznych, innym na zwiedzaniu zabytków historycznych, a jeszcze innym na pomnikach przyrody. Z racji tego najlepiej jest się zdecydować na kilkudniową wycieczkę, która będzie bardzo dokładnie zaplanowana, wtedy ma się pewność tego, że niczego się po drodze nie ominie i taka podróż do Krakowa będzie dla turysty w pełni zadowalająca. Przewodnicy na szczęście poważnie podchodzą do swoich obowiązków, również oprowadzając obcokrajowców, posługują się innymi językami i są w stanie wszystko dokładnie wytłumaczyć.

Cennik za zwiedzanie

W grę wchodzić powinni jedynie licencjonowani przewodnicy, ponieważ tylko oni dają pewność tego, że wycieczka zakończy się pełnym powodzeniem. Najważniejsze jest jednak oczywiście to, aby jasno określić na początku współpracy, co konkretnie chce się zobaczyć na terenie Krakowa, a od tego będzie zależała wycena takiego oprowadzania. Jeśli na oprowadzanie chce zdecydować się większa grupa znajomych, to liczyć można w takich przypadkach na stałe rabaty, ale o tym trzeba już rozmawiać indywidualnie z wybranym przewodnikiem. Widać jednak, że ceny za zwiedzanie Krakowa nie są zbyt okazałe, a lepiej zdecydować się na taki krok niż poruszać się po tak dużym mieście samemu, bez konkretnego planu działania, bo nie jest to bezpieczne. Przewodnicy wiedzą doskonale jak dostać się w najciekawsze miejsca w możliwie jak najkrótszym czasie, wiedzą o nich bardzo dużo ciekawych informacji, a przy okazji nie biorą za swoje usługi dużych pieniędzy. Koszt kilkudziesięciu złotych za kilka godzin zwiedzania nie jest dla turystów odstraszający.