Gdzie można kupić kwercetynę?

Gdzie można kupić kwercetynę?

Kwercetyna pochodzi z grupy flawonoli  i jest związkiem aromatycznym. Zawiązek ten ma bardzo szerokie zastosowanie jeśli chodzi o lecznictwo i jest niezbędny  do produkowania leków czy w farmaceutyce. Kwercetyna jest silnym przeciwutleniaczem i działa prozdrowotnie na organizm. Związek ten występuje w pomarańczach, jabłkach, porzeczkach,  żurawinie, wiśniach, borówkach, czerwonym winie. Aby dostarczyć kwercetynę do organizmu,  trzeba spożywać także kapustę, cebulę, jarmuż, brokuły czy szpinak. Związek ten występuję również w skrzypie polnym ,dziurawcu, rucie, rumianku gryce, głogu oraz pyłku kwiatowym. Duże ilości można spotkać w miodzie, herbacie, propolisie.

Właściwości działania kwercetyny

Kwercetyna ma bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Posiada reakcję utleniania, które bardzo źle mogą wpłynąć na zdrowie i ma działanie przeciwutleniające. Związek pomaga w utrzymaniu ładnej, zdrowej  i młodej skóry, neutralizuje wolne rodniki co jest bardzo ważne, przeciwdziała także w powstawaniu licznych chorób. Właściwości kwercetyny, które są przeciwzapalne działają dobroczynnie na naczynia krwionośne, ponieważ pomagają obniżyć ciśnienie co naturalnie  ochrania organizm przed powstaniem miażdżycy. Działanie antyoksydacyjne związku obniża ryzyko zachorowania na choroby sercowo-naczyniowe. Włączenie do naszej diety warzyw i owoców pomoże zwalczyć ryzyko takich zachorowań. Kwercetyna posiada bardzo mocne właściwości przeciwnowotworowe, ponieważ działa na poziomie komórkowym i zakłóca w ten sposób procesy transformacji komórek, które są zdrowe, a mogą przerodzić się w złośliwe. Udowodniono naukowo, że  związek może hamować rozwój powstających komórek rakowych.  Bardzo doceniane i cenione jest działanie związku przeciwalergiczne, ponieważ hamuje wydzielanie histaminy, a jest to czynnik, który odpowiada u człowieka za powstanie reakcji związanych z alergią.  Wykorzystuje się kwercetyny do produkcji leków na alergię. Ciekawostką jest to ,że kwercetyna może wspomagać odchudzanie, ponieważ pomaga zmniejszać magazynowanie tłuszczu, który odkłada się w tkankach. Udowodniono, to licznymi badaniami naukowymi.

Gdzie można kupić kwercetynę?

Kwercetynę oprócz spożywania z owoców i warzyw można także suplementować. Stanowi to alternatywę dla naturalnie występującego w produktach związku. Kwercetynę można kupić w sklepach stacjonarnych i internetowych zajmujących się sprzedażą suplementów diety np: https://biostima.pl/kwercetyna. W sklepach ze zdrową żywnością, w aptekach w sklepach z ziołami. Kwercetyna sprzedawana jest w postaci tabletek oraz kapsułek.