Czy istnieje część garderoby, która pasuje do wszystkiego? Poznaj możliwości bluzki basic

Czy istnieje część garderoby, która pasuje do wszystkiego? Poznaj możliwości bluzki basic

Już dawno w sklepach z odzieżą zrezygnowano z metodycznego układania na półkach poszczególnych rodzajów o podobnym kroju. W katalogach sklepów internetowych jeszcze łatwiej o inny podział. Bluzka basic to prosta część garderoby, zakładana na wierzch lub pod marynarkę, bluzę czy sweter, niezależnie od szczegółów kroju, materiału, wykończenia pod szyją czy długości rękawów. Jest jeszcze jeden warunek – musi być w jednym kolorze i bez wzorów.

Czy istnieje część garderoby, która pasuje do wszystkiego? Poznaj możliwości bluzki basicDziś trudno bez niej wyobrazić sobie przeciętną szafę. To prawdziwy łącznik pomiędzy różnymi częściami garderoby, które dziś często dobiera się na zasadzie kontrastu. Bluzka basic pasuje zarówno pod elegancki żakiet, sweter z szalowym kołnierzem, jak i rozpinaną bluzę z kapturem. Kto zdecyduje się na zakup kolejnych egzemplarzy (obowiązkowo w różnych kolorach, które liczą się już w setki), na pewno nie będzie narzekał na brak okazji do ich założenia. To prawdziwy as w talii ubiorów, czy może raczej joker – można ją dopasować do czegokolwiek i zawsze będzie wyglądać dobrze.

Z niedużą kolekcją tych bluzek znacznie powiększysz możliwości swojej szafy

Oczywiści powinnyśmy zwracać uwagę na kształty i wykończenia. Bluzka basic w serek, z półgolfem czy z dużym dekoltem nie muszą tak samo pasować do marynarki z ukośnymi klapami do samego pasa. Jednak przy odrobinie wyczucia na pewno uda się nam odnaleźć właściwy model do najnowszej stylizacji. Dużo ważniejszą kwestią pozostaje sprawa koloru. Typowa bluzka basic przedstawi się nam w nieśmiertelnej bieli lub… czerni. Na pewno uda się nam odnaleźć tyle samo okryć w różnych odcieniach szarości. Mimo że są zdecydowanie najbardziej uniwersalne, poz zapewnieniu sobie na półkach odpowiedniej ilości klasyki warto zapolować na modele w najróżniejszych kolorach.

Do czego będzie pasować bluzka basic? Nie musisz się martwić – na Twoich półkach na pewno coś się znajdzie

Dopiero ich łączenie da nam możliwość prawdziwej zabawy w kreatorki mody. To także podstawowy element modnej ostatnio estetyki daily elegance, polegającej na łączeniu ze sobą rzeczy z różnych półek w szafie – wytwornych żakietów z leginsami, dzianych swetrów z kapturem z szerokimi spódnicami, sukienek z obuwiem sportowym i tym podobnych zestawień. Bluzka basic świetnie sprawdzi się w tej konwencji. Dlatego śmiało można nazwać ją strojem uniwersalnym, który nie zawiedzie nas, niezależnie od okoliczności i poszukiwanego zestawienia. Mały zapas lub – jeśli ktoś woli – duży wybór tych bluzek w damskiej szafie oznacza dostęp do ogromnego żurnala z setkami niepowtarzalnych kreacji.