23 czerwca, 2024
Elektryczne piece do saun Harvia

Elektryczne piece do saun Harvia

Rynek pieców przeznaczonych do saun jest na terenie Polski bardzo rozbudowany, dlatego dokonanie rzetelnego wyboru w tym zakresie wcale nie należy do najłatwiejszych decyzji. Oczywiście dużym uznaniem na rynku, zwłaszcza w większych miastach cieszą się piece elektryczne firmy Harvia. Zdecydować można się na kilka ich odmian, są one jednak niezawodne w wielu saunach domowych, więc na pewno warto się zdecydować na skorzystanie z ich usług, gdyż w specjalistycznych rankingach zajmują one czołowe pozycje. Za takie piece zapłacić można od 1200 do 2500 złotych, ponieważ podzielone są one na różne modele, dlatego wszystko zależy od tego, jaki model klient konkretnie dla siebie upatrzy. Piece projektowane są w nowoczesny sposób, nie zajmują dużo miejsca w saunie, a ich wygląd jest niezwykle atrakcyjny, dlatego pasują do każdego wnętrza.

Elektryczne piece do saun HarviaOdprężenie przy muzyce

Za pomocą specjalnego panelu sterującego można bez problemów obsługiwać takie piece, nadając im odpowiednią zdaniem klienta moc. Są one jednocześnie zabezpieczone przed przegrzaniem, a więc nie trzeba obawiać się o swój komfort wypoczynku przy relaksującej muzyce. Wykonywane ze specjalnych tworzyw, odpornych na duże temperatury, dlatego nie ma mowy o tym, aby piec przegrzał się nawet, gdy będzie bardzo rozgrzany. Posiadają one też wyjątkowe wykończenia, które rzucają się w oczy. Najpopularniejszym modelem takich pieców na rynku jest piec Harvia Moderna. Bardzo dużą zaletą tego pieca jest to, że działa bardzo sprawnie, a więc rozgrzewa się w kilka minut i dzięki temu można nagrzać saunę do takiej temperatury, w jakiej klient chce się w danym momencie relaksować. Co istotniejsze działa on też bardzo cicho, a więc nie jest się narażonym na niepotrzebny hałas.

Zamontowane czujniki elektroniczne

W piecach elektrycznych Harvia zamontowane są specjalne czujniki elektroniczne, które są niezwykle przydatne, ponieważ pozwalają one przez cały czas utrzymać odpowiednią temperaturę pieca, dzięki czemu w saunie nie jest zbyt gorąco. Warto podkreślić również to, że panel sterujący cechuje się podświetlanymi przyciskami, a więc można nim operować nawet późnym wieczorem, nie ma z tym najmniejszych problemów. Piece dostępne są w wielu wersjach wymiarowych, ale też kolorystycznych, ponieważ zdecydować można się chociażby na piece czarne, czy też platynowe. Można też automatycznie nastawić czas działania pieca, nawet do 8 godzin, wtedy też nie trzeba obawiać się o to, że nie odpocznie się na zadowalającym dla klienta poziomie w zaciszu domowej sauny.