Boazeria do sauny - cena Kraków

Boazeria do sauny – cena Kraków

Rodzajów boazerii, która może być wykorzystywana w saunach domowych jest tak wiele, iż decyzja klienta może być podejmowana w tej kategorii nawet przez kilka tygodni. Każdy chce chyba, aby jego sauna prezentowała się nie tylko estetycznie i schludnie, ale też nikt nie chce wydawać na boazerię nie wiadomo jakich pieniędzy. Trzeba więc dokładnie zapoznać się z cennikiem boazerii do sauny na terenie Krakowa, a jest on w wielu miejscach bardzo zróżnicowany. W tym przypadku warto jednak przygotować się na dość spore wydatki, ponieważ boazeria nie należy do najtańszych. Za metr kwadratowy zapłaci się około 30-130 złotych brutto. Wiele zależy od tego, jaki będzie to typ boazerii oraz gdzie dokona się zakupu. Najpopularniejszą odmianą jest na pewno świerk skandynawski. Klepki wykonywane z drewna świerkowego na terenie Krakowa będą kosztować około 80-90 złotych brutto za metr kwadratowy.

Osika biała

Oczywiście świerk to nie jedyne drewno, na które można się zdecydować, gdy ktoś będzie chciał zaprojektować saunę domową. W grę wchodzi też osika biała, jednak ceny w tym przypadku mogą być nieco wyższe. Zwykle w krakowskich sklepach za metr kwadratowy osiki białej należy zapłacić około 110-130 złotych brutto. Nie są to małe koszta, więc najpierw należy dokonać solidnych pomiarów, aby zainteresowani wiedzieli, ile konkretnie metrów kwadratowych boazerii mają zakupić do swojej sauny. Warto współpracować z doświadczonymi fachowcami, aby nie narazić się przypadkiem na jakieś poważne błędy, których potem można bardzo żałować, zwłaszcza pod kątem finansowym.

Boazeria do sauny - cena KrakówJodła kanadyjska i cedr kanadyjski

W krakowskich sklepach internetowych jak Saunahome domownicy mogą zdecydować się również na jodłę kanadyjską oraz na cedr kanadyjski. Jak widać wybór jest praktycznie nieograniczony, każdy musi wiedzieć, jaki konkretnie rodzaj boazerii najlepiej pasuje mu do wnętrza sauny, aby czuć się w niej komfortowo oraz w pełni bezpiecznie. Jodła kanadyjska jest jednym z najtańszych rodzajów boazerii dostępnych na rynku, ponieważ w tym przypadku można za nią zapłacić nawet 30 złotych brutto za metr kwadratowy. Nie jest to duży wydatek, chociaż nie jest ona tak piękna i wytrzymała jak świerk skandynawski, ale na pewno jest to dużo oszczędniejsza opcja. Jeśli chodzi o cedr kanadyjski, to klepki klasy B można zakupić już za 40 złotych brutto za metr kwadratowy, jednak klepki klasy A są dużo droższe, bo kosztują one około 90 złotych brutto za metr kwadratowy. Trzeba to sobie dobrze porównać, a potem dopiero klient może zdecydować się na wybór konkretnej opcji. Więcej cennych informacji o odpowiednim doborze i cenach boazerii do sauny znajdziesz klikając w link.