Gdzie w Krakowie można postrzelać z AK-47?

Gdzie w Krakowie można postrzelać z AK-47?

AK 47 czyli tak zwany kałasznikow to automatyczny karabinek znany chyba wszystkim. Broń jest niezwykle trwała i odporna, często mówi się o niej w kategoriach niezawodności – nie zacina się. Rzesze fanów zaskarbiła sobie dzięki prostej obsłudze i taniej produkcji. Konstrukcja została później wielokrotnie wykorzystywana i modyfikowana do wielu innych karabinów np. do fińskiego Valmet M62 i polskiego Beryle. Nic więc dziwnego że wielu osobom marzy się postrzelanie z takiej broni. Gdzie więc znaleźć odpowiednie miejsce i jak zacząć?

O czym warto wiedzieć wybierając się na strzelnicę po raz pierwszy

Wybierając się na strzelnicę należy pamiętać o wcześniejszym zarezerwowaniu boksu. Sesje indywidualne bądź w grupie z racji ograniczonego miejsca i sprzętu muszą być wcześniej zarezerwowane na stronie lub drogą telefoniczną. Na miejscu dostaniemy wymagane podczas strzelania ochronniki na oczy oraz uszy. Strzelnica to dosyć głośne miejsce dlatego nie rezygnujmy z nich. Wszystko zawiera się w cenie karnetu. Strzelnice mogą być zarówno kryte jak i takie które znajdują się na świeżym powietrzu. W zależności od pory roku możemy dobrać miejsce do naszych preferencji. Jeżeli nigdy nie strzelaliście nie ma się czym martwić. Licencjonowani instruktorzy zapewnią nam wstępny trening jak obchodzić się z bronią. Należy pamiętać o zdrowym rozsądku i nawet wybierając się na strzelnice w ramach wieczoru kawalerskiego nie pić alkoholu przez zabawą. Należy bezwzględnie przestrzegać regulaminu obiektu w którym się znajdujemy gdyż mamy do czynienia z prawdziwą bronią. Nierozsądnie wymachując nią na prawo i lewo stwarzamy duże zagrożenie.

Strzelnice w Krakowie – ceny

Kraków pod względem dobrze zaopatrzonych strzelnic jest na prawdę świetnym miejscem na mapie polski. 10 strzałów z karabinu AK 47 kosztuje średnio 40 zł. W niektórych miejscach należy dopłacić dodatkowo za tarcze ( przychodząc w grupie każdy chciałby mieć swoją) bądź za boks. Jeżeli zabawa nam się spodoba można wykupić więcej nabojów lub wypróbować inną broń. Karnet można podarować również w formie bonu do wykorzystania. Taki prezent niespodzianka na pewno ucieszy nie jednego amatora strzelectwa. W zależności od ilości strzałów bony zaczynają się od 100 zł w górę.

Strzelectwo jest coraz bardziej popularną formą rozrywki, nie tylko dla panów ale i dla pań. Osoby które lubią intensywną, aktywną rozrywkę na pewno znajdą w tym sporcie coś dla siebie. Trzymanie w rękach AK 47 i możliwość oddania kilkunastu strzałów jest doświadczeniem które warto przeżyć na własnej skórze. Odważysz się?

TOP 3 strzelnice w Krakowie:

 • GoToShoot
  Adres: ul. Pasternik 128, 31-354 Kraków
  Telefon: +48 503 800 949
  E-mail: [email protected]
  gotoshoot.com/pl/
 • Krakow Valley Shooting Range
  Adres: Paczółtowice 328, 32-065 Krzeszowice
  Telefon: +48 660 66 99 77
  E-mail: [email protected]
 • Strzelnica Kraków – Profesjonalizm i Pasja
  Adres: ul. Fabryczna 17, 31-553 Kraków
  Telefon: +48 794 433 245
  E-mail: [email protected]