23 czerwca, 2024
Jak wybrać swoją drogę rozwoju w Krakowie?

Jak wybrać swoją drogę rozwoju w Krakowie?

Kraków, niegdyś stolica Polski, obecnie stolica województwa małopolskiego o liczbie mieszkańców sięgającej prawie 800 tysięcy, to atrakcyjne miejsce na rozpoczęcie edukacji wyższego stopnia, rozwoju oraz pracy. Obok szerokiej oferty zarówno państwowych, jak i prywatnych uczelni, istnieje także szereg placówek podyplomowych oraz firm zajmujących się specjalistycznymi szkoleniami. Warto przyjrzeć się części z nich.

Jak wybrać swoją drogę rozwoju w Krakowie?Tradycja i poziom

Uniwersytet Jagielloński to najstarsza uczelnia wyższa w Polsce, a także jedna z najbardziej wiekowych na świecie. Historię da się odczuć, przekraczając zabytkowe mury Collegium Maius. Uniwersytet na co dzień nazywany “Jagiellonką”, słynie przede wszystkim z kierunków humanistycznych, filologii, psychologii oraz prawa. Ciekawostką cieszącą się dużą popularnością jest kognitywistyka, neuropsychologia oraz analityka medyczna. Elitarny charakter uczelni podkreśla niewielka ilość przyjmowanych studentów, co umożliwia wykorzystywanie wysoce efektywnych metod szkolenia. Po technicznej stronie nauki w Krakowie znajduje się Akademia Górniczo-Hutnicza oraz Politechnika Krakowska i Uniwersytet Rolniczy z szeroką i nowoczesną ofertą, dopasowaną do współczesnych potrzeb rynku. Reasumując – jest w czym wybierać.

Szkolenia i kursy

Rozwinięta baza edukacyjna i otwarta przestrzeń do prowadzenia wszelkiego rodzaju działalności dydaktycznej sprzyja ofercie szkoleń, kursów oraz studiów podyplomowych. W Krakowie jest ich mnóstwo, od typowo zawodowych, związanych z nauką konkretnego zawodu i specjalizacji, po kursy zgłębiające umiejętności miękkie oraz kreatywne i artystyczne. Jedną z ciekawych propozycji są szkolenia w firmie szkoleniowej GenWhy oraz Psychologia Rozwoju Osobistego i Zawodowego w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Tischnera. Programy studiów oraz metody nauczania dopasowane są do najnowszych trendów. Duża konkurencja na rynku edukacyjnym wręcz wymusza na krakowskich firmach, aby to właśnie ich oferta była najbardziej efektywna i atrakcyjna.

Targi i wystawy

Kraków posiada liczne centra targowe i wystawowe, co pozwala na organizację interesujących imprez, również międzynarodowych. Wśród różnorodnej tematyki znajdują się m. in. targi ślubne, reklamowe, poświęcone modzie, mieszkalnictwu, budownictwu oraz wystrojowi wnętrz, a także z branży gastronomicznej i hotelarskiej. To także wystawy zwierząt, sprzętu sportowego oraz targi motoryzacyjne. Krakowskie Stare Miasto oraz jego otoczenie to ogromna ilość interesujących przestrzeni wystawowych dla utalentowanych artystów. Niekwestionowany wpływ ma na to obecność krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz wiele prywatnych szkół artystycznych w zakresie fotografii, plastyki, mody, designu i wielu innych.