Opis rejsu po Mazurach

Opis rejsu po Mazurach

Rodzinny rejs po Mazurach to odpowiedni wybór dla wielu osób, ponieważ można wtedy przyjemnie spędzić czas z całą rodziną zwiedzając przy tym liczne atrakcje turystyczne w mazurskich miejscowościach. Rejs rozpoczyna się w małej miejscowości o nazwie Stare Sady. Konkretniej strat następuje z jeziora Tałty, które jest wyjątkowe i bardzo malownicze, na pewno zaspokoi oczekiwania każdego turysty. Po drodze mija się Mikołajki, w których można odwiedzić hotel Gołębiewski, a więc jeden z najbardziej luksusowych hoteli w całej Polsce. Następnie wycieczka rejsowa udaje się do Wierzby, gdzie turystów zachwyci rezerwat przyrody, w którym znajdują się bobry. Potem kurs obrany jest na miejscowość Ruciane-Nida, jest to jedna z najpiękniejszych miejscowości na całych Mazurach. Tam znajduje się śluza Guzianka, którą warto zobaczyć z bliska.

Opis rejsu po MazurachWielkie mazurskie porty

Po drodze mija się też wielkie mazurskie porty, m.in. ten, który znajduje się w Piaskach. Z pewnością zaciekawi on wielu turystów, można w nim dobrze zjeść i rozkoszować się lokalnymi przysmakami. Turyści udadzą się też do Galindii, a więc do historycznego skansenu, w którym kiedyś zamieszkiwali Galindiowie. Największą atrakcją turystyczną podczas rejsu będzie jednak zobaczenie z bliska Jeziora Śniardwy, po którym również będzie się płynąć. Jest to największe jezioro w Polsce, dlatego też warto udać się w taki rejs choćby po to, aby obejrzeć je i przekonać się na własne oczy, że jest piękne i niepowtarzalne. Na zakończenie statek wraca do Starych Sadów, gdzie kończy się rejs.

Pozostałe atrakcje turystyczne

Trasa rejsu skomponowana jest tak, że turyści mogą skorzystać podczas niego z wielu atrakcji turystycznych, m.in. z aquaparku Tropikana, który znajduje się w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach. Ciekawym przeżyciem może okazać się też możliwość zorganizowania ognisko w porcie Wierzba, gdzie można poczuć się naprawdę przyjemnie i biesiadować z innymi turystami do późnej nocy przy kiełbaskach z ogniska i mazurskich przyśpiewkach. Więcej informacji na temat rejsu rodzinnego na Mazurach znajdą Państwo na stronie agamasport.pl