Opis rejsu po Mazurach

Opis rejsu po Mazurach

Rodzinny rejs po Mazurach to odpowiedni wybór dla wielu osób, ponieważ można wtedy przyjemnie spędzić czas z całą rodziną zwiedzając przy tym liczne atrakcje turystyczne w mazurskich miejscowościach. Rejs rozpoczyna się w małej miejscowości o nazwie Stare Sady. Konkretniej strat następuje z jeziora Tałty, które jest wyjątkowe i bardzo malownicze, na pewno zaspokoi oczekiwania każdego turysty. Po drodze mija się Mikołajki, w których można odwiedzić hotel Gołębiewski, a więc jeden z najbardziej luksusowych hoteli w całej Polsce. Następnie wycieczka rejsowa udaje się do Wierzby, gdzie turystów zachwyci rezerwat przyrody, w którym znajdują się bobry. Potem kurs obrany jest na miejscowość Ruciane-Nida, jest to jedna z najpiękniejszych miejscowości na całych Mazurach. Tam znajduje się śluza Guzianka, którą warto zobaczyć z bliska.

Opis rejsu po MazurachWielkie mazurskie porty

Po drodze mija się też wielkie mazurskie porty, m.in. ten, który znajduje się w Piaskach. Z pewnością zaciekawi on wielu turystów, można w nim dobrze zjeść i rozkoszować się lokalnymi przysmakami. Turyści udadzą się też do Galindii, a więc do historycznego skansenu, w którym kiedyś zamieszkiwali Galindiowie. Największą atrakcją turystyczną podczas rejsu będzie jednak zobaczenie z bliska Jeziora Śniardwy, po którym również będzie się płynąć. Jest to największe jezioro w Polsce, dlatego też warto udać się w taki rejs choćby po to, aby obejrzeć je i przekonać się na własne oczy, że jest piękne i niepowtarzalne. Na zakończenie statek wraca do Starych Sadów, gdzie kończy się rejs.

Pozostałe atrakcje turystyczne

Trasa rejsu skomponowana jest tak, że turyści mogą skorzystać podczas niego z wielu atrakcji turystycznych, m.in. z aquaparku Tropikana, który znajduje się w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach. Ciekawym przeżyciem może okazać się też możliwość zorganizowania ognisko w porcie Wierzba, gdzie można poczuć się naprawdę przyjemnie i biesiadować z innymi turystami do późnej nocy przy kiełbaskach z ogniska i mazurskich przyśpiewkach. Więcej informacji na temat rejsu rodzinnego na Mazurach znajdą Państwo na stronie agamasport.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *