Oczar wirginijski – jakie są zalety jego stosowania?

Oczar wirginijski – jakie są zalety jego stosowania?

Ludzie coraz częściej sięgają po rośliny oraz preparaty, które mogą wyhodować w zaciszu własnego domu. Jednym z nich jest oczar wirginijski. Używa się go chociażby w przypadku stanów zapalnych skóry, owrzodzeniach, opuchliźnie, hemoroidach i innych. Przekonaj się czy naprawdę warto skorzystać z jego właściwości.

Oczar wirginijski – co to takiego?

Oczar wirginijski jest krzewem, który charakteryzuje się liśćmi o barwie ciemnej zieleni bądź brunatne, a z kolei jego kwiaty mają odcień żółci oraz błyszczą. Dzisiaj można go znaleźć dosłownie wszędzie, jednakże jego naturalne środowisko to Ameryka Północna. Jako pierwsi poznali się na nim Indianie, a dzisiaj docenia go cały świat. W skład liści oraz kory wchodzą flawonoidy, garbniki, saponiny, kwas galusowy oraz kwas elagowy.

Oczar wirginijski – właściwości

Stosuje się go od wielu lat i nie bez powodu nazywany jest Złotem Indian. Posiada on właściwości przeciwzapalne, antybakteryjne, antyseptyczne, a także przeciwłojotokowe. Wykazuje działanie oczyszczające, ściągające, oczyszczająca, a dzięki jego stosowaniu naczynia włosowate zostają uszczelnione. Sięgają po niego ludzie z łuszczycą oraz egzemą. W okresie letnim przynosi ulgę po ukąszeniu przez różne owady, a z kolei rodzice używają go na siniaki oraz rany, które powstały na ciele pociech na skutek różnych upadków, zabaw oraz stłuczeń. Wspiera walkę z hemoroidami, a to ze względu na swoje właściwości ściągające i przeciwzapalne. Oczar wirginijski zmniejsza także obrzęk.

Jak używa się oczaru wirginijskiego?

Można go spotkać głównie w formie kremu bądź maści, co jest jednoznaczne z zewnętrznym stosowaniem w przypadku obszaru, który tego wymaga. Jednakże, mają także inne formy. W sklepach dostępny jest także jako zioła, które mogą posłużyć do stworzenia odpowiedniego naparu. Nie jest to skomplikowane, gdyż wystarczy jedną bądź dwie łyżeczki oczaru zalać gorącą wodą, a następnie gotować przez czas nieprzekraczający 10 minut. Później wystarczy już tylko odstawić na pół godziny i przecedzić. Przygotowanie takiej mikstury nie powinno przysporzyć trudności. Oczar wirginijski, który występuje w kosmetyce dostępny jest z reguły w formie toników, kremów, a także żeli.

Jest to produkt, który teoretycznie nie powinien powodować jakichkolwiek skutków ubocznych, jednakże mogą wystąpić wyjątki od tej reguły. Reakcja alergiczna może przyjąć ewentualnie postać zaczerwienienia bądź wysypki. W przypadku stosowania nowych produktów zawsze należy mieć się na baczności.