Niania elektroniczna z kamerą? Miej oko na dziecko!

Niania elektroniczna z kamerą? Miej oko na dziecko!

Niania elektroniczna z kamerą to nieco większy wydatek niż zakup prostego modelu. Urządzenie to ma wspierać rodziców w opiece nad ich pociechą. Pozwalać im na szybką reakcję, gdy dziecko znajduje się w innym pomieszczeniu. Czy jednak niezbędne jest urządzenie opatrzone kamerą?

Działanie elektronicznej niani

Każda elektroniczna niania działa na tej samej zasadzie. Przeważnie bazuje na dwóch urządzeniach. Jednym z nich jest nadajnik, który zostaje wyposażony przede wszystkim w mikrofon. Odbiornik posiada zaś głośnik. Nadajnik ląduje w pokoju, w którym znajduje się aktualnie dziecko, a odbiornik możliwie blisko rodziców, aby słyszeli, co dzieje się z ich pociechą, nie mogąc pozwolić sobie na przebywanie w tym samym pomieszczeniu. I tu się zatrzymajmy – czy niania elektroniczna z kamerą, poza większą funkcjonalnością, jest przydatnym rozwiązaniem?

Opatrzenie nie tylko mikrofonem, ale i kamerką, to dobre rozwiązanie, gdy rodzice chcą mieć podgląd na dziecko. Niania elektroniczna z kamerą może zatem przydać się w dużym domu z ogrodem, ale i podczas wakacyjnych wyjazdów. Maluszkowi często wystarczy widok rodzica i jego głos, który staje się słyszalny, by się uspokoić. Działa to zatem w dwie strony. Dziecko staje się spokojniejsze, zyskuje na poczuciu bezpieczeństwa, ale i rodzice mają szansę zająć się domowymi czy zawodowymi obowiązkami, bez ryzyka, że nie usłyszą swojego maleństwa.

Niania elektroniczna z kamerą – wyprawka

W wyprawce dla maluszka znajdujemy miejsce na wyposażenie obowiązkowe i dodatkowe. Do tej drugiej grupy należy niania elektroniczna z kamerą, której zakup warto dobrze przemyśleć. Nie jest wymagana, ale jednak bardzo przydatna i znaczna część rodziców nie wyobraża sobie opieki nad maluszkiem bez jej wsparcia.

Na rynku dostępne są rozmaite modele tego typu urządzeń. Najbardziej zaawansowane rozwiązania to niania elektroniczna z kamerą, która wykorzystuje sygnał wi-fi. Rolę odbiornika w takim przypadku spełnia dowolnie wybrane urządzenie mobilne, które po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji, pozwala obserwować maluszka, ale i kontrolować temperaturę w jego pokoju, a nawet ustawiać kołysanki, gdy pojawiają się problemy z zaśnięciem.

Im więcej takich funkcjonalności i udogodnień, tym droższy sprzęt, jednak kupna niani elektronicznej z kamerą, rodzice na pewno nie będą żałować.