Kwasoodporne rury kominowe – cennik

Kwasoodporne rury kominowe – cennik

Rury kwasoodporne są bardzo ważnym elementem konstrukcji kominów. Mają na celu ochronę tego elementu domu przed niesprzyjającymi warunkami (z kwasami na czele), co koniec końcu pozwala maksymalnie przedłużyć jego przydatność. Czy jednak wysoka jakość rur kominowych kwasoodpornych idzie w parze z ceną? Na jak wydatek trzeba się przygotować, chcąc kupić takie zabezpieczenie dla swojego systemu kominowego?

Zapoznając się z propozycjami różnych producentów i sklepów mających w swoich ofertach rury kominowe kwasoodporne właśnie, spróbujemy znaleźć odpowiedzi na powyższe pytania.

Sklep kominy-wentylacja.pl – cena od 540 złotych

W pierwszej kolejności trafiliśmy na ofertę sklepu kominy-wentylacja.pl oraz na propozycję systemów wkładów kominowych kwasoodpornych z omawianą rurą na czele. Taki wkład okrągły mierzy sobie aż 7 metrów i został wykonany pieczołowicie (jak zapewnia producent) z kwasoodpornej stali z gatunku 1,4404 mającej grubość rzędu 0,6mm.

Naszą uwagę przykuło natomiast przede wszystkim szerokie zastosowanie tej propozycji. Ten wkład kominowy o właściwościach kwasoodpornych nadaje się do:

  • przewodów wentylacyjnych.
  •  pieców na olej opałowy
  • pieców i kominków na drewno
  • pieców na gaz,

Dla pewności zajrzeliśmy też w opis co dokładnie dostaniemy za tą niemałą przecież kwotę: 7 sztuk metrowych rur, oraz po jednej sztuce: daszek, trójnik, wyczystka z zaślepką, płyta kominowa oraz odkraplacz. Mowa tu jednak o cenniku całego systemu – więc warto było sięgnąć dalej, aby móc wyszczególnić cenę za pojedynczą sztukę takiej rury, choć zapewne kupowanie całego wkładu w jednym komplecie zdaje się być dużo bardziej opłacalnym rozwiązaniem.

Dlaczego „kwasówka” jest warta swojej ceny?

Zdaniem wielu osób, które zainwestowały już bądź zamierzają zainwestować w rury kwasoodporne jest to najlepsze rozwiązanie, bowiem mimo iż te elementy całego układu mają bezpośredni kontakt z całymi spalinami to w żaden sposób nie uszkadzają one ich struktury, a tym samym – komina którego ochrona przecież jest ich nadrzędnym zadaniem. Są bardzo odporne i niezwykle wytrzymałe, nic więc dziwnego iż cieszą się sporą popularnością zarówno względem zastosowań komercyjnych, przemysłowych, jak i mieszkalnym.

Decydując się na takie rury kominowe kwasoodporne zwróć uwagę aby:

  • była odporna nie tylko na kwas, ale też wysokie temperatury
  • odznaczała się wyjątkową trwałością
  • stal, z której jest wykonana była naprawdę gładka

Pamiętając o tych cenach i konieczności poszukiwania najbardziej uczciwej oferty można mieć pewność, iż zyskuje się do całego układu kominowego coś co kompletnie ochroni komin oraz przedłuży jego żywotność w maksymalnie możliwy sposób. Warto skorzystać z tej wiedzy i podjąć jedyną mądrą decyzję.