Kupujesz odzież w zagranicznym sklepie online. Zobacz kurs Euro

Kupujesz odzież w zagranicznym sklepie online. Zobacz kurs Euro

Międzynarodowe sklepy odzieżowe to już standard. Dzisiaj możemy kupić ubrania na drugim końcu świata i zamówić je do Polski. Wiele modnych Pań i żadnych okazji panów zaopatruje się w zagranicznych sklepach online. To bardzo wygodne narzędzie dające dostęp do zagranicznych marek i cen. Jedną z głównych walut, którymi można płacić za takie zakupy, jest Euro. Jak sprawdzić kurs i gdzie wymienić walutę ? O tym w dalszej części.

Sprawdzanie kursu Euro. Jak to zrobić i gdzie zakupić Euro.

Kurs Euro możemy sprawdzić w kilku miejscach. O ile chcemy uzyskać tylko informacje o średniej cenie, aby obliczyć opłacalność, zakupów wystarczy udać do Internetu, wpisać w wyszukiwarkę hasło “Ile kosztuje Euro” i otrzymamy średnią cenę. Jeśli planujemy wymienić walutę, warto zasięgnąć informacji u potencjalnych partnerów wymiany.

Kupujesz odzież w zagranicznym sklepie online. Zobacz kurs EuroBanki

Banki są miejscem, gdzie znajdziemy takie informacje. Możemy tam otworzyć konto walutowe w Euro lub nie będąc klientem poprosić o podanie takiego kursu. Gdy zdecydujemy się na wymianę po złożeniu dyspozycji fizycznie lub on-line w ciągu kilku minut dokonamy transakcji. Jest to najdroższe rozwiązanie, gdy banki posiadają duży spread, czyli różnicę między kupnem a sprzedażą. Konto walutowe w Euro otworzyć można za darmo w większości banków w Polsce, a obsługa jest taka sama jak w przypadku złotówkowego.

Kantor

Kantory będą najlepsza i najbardziej komfortową opcją. Idąc ulica z łatwością, możemy wejść do kilku z nich, sprawdzić kurs a po wybraniu najkorzystniejszego wymienić walutę od ręki i wpłacić pieniądze na konto bankowe. Zakupy mogą być już zrealizowane i zapłacone. To zdecydowanie najlepsze rozwiązanie. Stosunek łatwość nabycia Euro do ceny jest najlepszy. W porównaniu z drogimi bankami i problematyczna obsługa kantorów internetowych wizyta w takim miejscu skutecznie może rozwiązać problem.

Kantory internetowe

Trochę mniej komfortową metodą, ale za to najbardziej opłacalna są kantory internetowe. Wystarczy założyć konto i przelać konkretna suma. W zamian otrzymamy przelew zwrotny w euro na nasze konto bankowe. Ceny są tutaj najkorzystniejsze, ale odstraszać może cały proces, który jest dość długi i skomplikowany. Jeśli ktoś zna się na takich technologiach, to będzie mógł sporo zaoszczędzić.

Gdy mamy już euro w kieszeni możemy udać się do banku i wpłacić środki na swoje konto. Dalszy etap płatności to wykonanie przelewu i oczekiwanie na przesyłkę z ubraniami. Euro to najpopularniejsza waluta płatności w wielu sklepach internetowych — zwłaszcza europejskich, a sprawdzenie cen przed zakupami może pozwolić na dodatkowy mały prezent w koszyku.