Ile średnio kosztuje indywidualna lekcja pływania?

Ile średnio kosztuje indywidualna lekcja pływania?

Indywidualne lekcje pływania mają w sobie wiele zalet, ponieważ właśnie podczas takich indywidualnych lekcji można podnieść swoje umiejętności o kilka poziomów. Trzeba jednak liczyć się z tym, że ceny za takie indywidualne lekcje są dość zróżnicowane. Na terenie Krakowa oraz większych miast zapłacić będzie trzeba około 50-70 złotych za godzinę, ale wiążę się to z wieloma udogodnieniami. Przede wszystkim na basenie nie ma wtedy tłoku, instruktor skupia się jedynie na pojedynczej osobie, może przekazać jej wszystkie ważniejsze wskazówki i służyć pomocną dłonią.

Ile średnio kosztuje indywidualna lekcja pływania?Coraz większe grono rodziców chętnie decyduje się na skorzystanie z takich usług, skoro w ten sposób można nauczyć pływać dzieci i realizuje się to w krótkim czasie. Wykupić można także całe karnety, np. na cały miesiąc ćwiczeń. Wtedy też jednak trzeba przygotować się na wydatek rzędu 500-600 złotych, chociaż zależne jest to od szkoły, którą się wybierze, a do wyboru ma się naprawdę wiele opcji.

Poświęcenie uwagi jednej osobie

Indywidualna lekcja pływania to strzał w dziesiątkę dla wszystkich osób, które stawiają zarówno na jakość ćwiczeń, ale też na czas. Efekty takich treningów przyjdą bardzo szybko, ponieważ nauczyciel pływania skupi swoją uwagę na jednej osobie, dostosuje technikę i ćwiczenia do jej potrzeb oraz możliwości, co przełoży się oczywiście na jeszcze lepsze wyniki. Każda zainteresowana osoba w dowolnym momencie może zapoznać się z cennikiem danej szkoły, ponieważ są one ogólnodostępne w sieci internetowej. Wtedy też wybiera się dla siebie najlepszą ofertę, chociaż ciężko jest w dzisiejszych czasach znaleźć ofertę szkółki pływackiej niższą niż 50 złotych za godzinę. Czasami może to być 40 złotych za godzinę, ale raczej mowa tutaj o mniejszych miejscowościach.

Nauka pływania dla dzieci i dorosłych

Na takie lekcje zdecydować obecnie mogą się zarówno dzieci, jak i dorośli. Nie ma pod tym kątem absolutnie żadnych ograniczeń, dlatego też z całą pewnością można mieć pewność tego, że nauczyciel włoży pełnię swoich umiejętności w trening danej osoby. Wtedy też już po kilku treningach będzie można zauważyć po sobie pierwsze zmiany. Wiele zależy też od tego, jaką techniką będzie chciała pływać zainteresowana osoba, czy ma to być np. żabka, kraul, czy też styl grzbietowy. Lekcje znacznie się od siebie różnią, ale o tym wszystkim zainteresowanych poinformuje już nauczyciel pływania na lekcjach indywidualnych. Wtedy też łatwiej jest wyeliminować wszelkie nieprawidłowości, jeśli takowe się pojawią na treningach.

Czytaj Więcej