23 czerwca, 2024
Francuski dla miłośników podróżowania

Francuski dla miłośników podróżowania

W dzisiejszych czasach coraz chętniej i więcej podróżujmy. Wynika to z kilku czynników, między innymi tego, że mamy dostęp do wielu baz noclegów, w których możemy znaleźć naprawdę wiele ciekawych okazji, jak również z atrakcyjnych cen biletów lotniczych. Nie dziwi więc, że wraz z chęcią odwiedzenia nowych zakątków, zaczynamy uczyć się dodatkowych języków. Czy można uczyć się francuskiego w domu? Jak skutecznie uczyć się języka online? Gdzie dostępny jest szybki kurs francuskiego? Zapewne te i wiele innych pytań zdają sobie osoby, które planują odwiedzić Francję, Belgię, Madagaskar, czy pozostałe kraje, w których językiem urzędowym jest francuski. Z tego powodu przygotowaliśmy krótki poradnik, w którym podpowiadamy, jak szybko i sprawnie opanować podstawy tego języka bez wychodzenia z domu.

Francuski online: dlaczego warto?

Francuski dla miłośników podróżowaniaW dzisiejszych czasach mamy coraz mniej czasu na to, aby po pracy brać aktywny udział w kursach, za które musimy dodatkowo płacić. Możliwość nauki przez internet zapewnia dużą swobodę, ponieważ możemy wrócić do lekcji w każdej wolnej chwili. Bez względu na to, czy mamy przerwę w pracy, czekamy na autobus do domu, czy też w kolejce do lekarza.

Kolejną kwestią, o której warto pamiętać, jest wymowa, która w przypadku francuskiego, może na początku sprawiać małe trudności. Wypowiedzi lektora z lekcji nie możemy często odtworzyć, a do słówek online zawsze mamy możliwość wrócić, co z pewnością jest dużym plusem, jeżeli krępujemy się mówić przed innymi.

Ile kosztują kursy internetowe języka francuskiego?

Jeżeli zależy nam na tym, aby szybko opanować podstawy, warto sięgnąć po kursy, które są bezpłatne jak na przykład: podstawyfrancuskiego.plPłacenie za naukę, gdy mamy dostęp do bezpłatnych rozwiązań jest opłacalne, szczególnie gdy chodzi o podstawowe zwroty. Zaoszczędzone środki możemy wykorzystać na kolejne podróże lub zakup dodatkowych pomocy naukowych, które z pewnością przydarzą się każdemu turyście. Wiele osób nie potrzebuje zaawansowanego słownictwa, jeżeli do danego miejsca wybiera się tylko na chwilę, dlatego warto skorzystać z darmowych rozwiązań, które nie nadszarpną domowego budżetu.

Na koniec, warto wspomnieć o tym, iż w wielu krajach francuskojęzycznych możemy natrafić na duże trudności z mówieniem po angielsku. Szczególnie we Francji, gdyż to właśnie od turystów oczekuje się tego, aby dostosowali się pod względem językowym, a nie na odwrót. Ze względu na złożoność francuskiego, niezwykle ważne jest to, aby opanować chociaż podstawy. Wystarczy regularne ćwiczenie chociaż przez 15 minut dziennie, aby osłuchać się z tym językiem i zyskać pewność, iż bez trudu zamówimy kawę, taksówkę, czy kupimy bilet. Dostęp do bezpłatnych kursów online to z pewnością duży plus, jeżeli chcemy szybko opanować dany język.