Faza grupowa na mundialu 2018

Faza grupowa na mundialu 2018

Już niedługo rozpocznie się mundial w Rosji. Po losowaniu grup na mistrzostwa świata w Polsce wybuchł prawdziwy entuzjazm, ale ostatnio daje się słyszeć coraz więcej obaw przed występem biało-czerwonych. Czy uda się wyjść z grupy? Zanim się przekonamy, przed nami kilka hitowych meczów w fazie grupowej. Jednym z nich może być pojedynek naszych orłów.

Grupa B, 15 czerwca, Portugalia – Hiszpania

Bez wątpienia największy hit fazy grupowej. Już przed losowaniem było wiadomo, że Hiszpanie z drugiego koszyka mogą trafić na godnego siebie rywala. Poprzednio obie ekipy spotkały się na mundialu w RPA w 2010 roku. Hiszpanie wygrali 1:0 i zostali mistrzami świata. Teraz też wymienia się ich w gronie faworytów, ale przecież Portugalia to aktualny mistrz Europy, nie wspominając o tajnej broni w postaci CR7.

Faza grupowa na mundialu 2018Grupa C, 26 czerwca, Dania – Francja

Duńczycy przegrali z nami w grupie eliminacyjnej, ale kto nie pamięta stylu, w jakim rozbili biało-czerwonych w Kopenhadze 4:0. Francja to murowany kandydat do co najmniej półfinału. No i grać trzeba na full, bo grupie jeszcze nieobliczalne Peru.

Grupa D, 21 czerwca, Argentyna – Chorwacja

Aktualni wicemistrzowie świata z Leo Messim w składzie kontra Chorwaci, którzy mają jednego z najlepszych kreatorów gry na świecie, Lukę Modricia – i są w stanie pokonać każdego przeciwnika. Niech nie zwiodą nas problemy Chorwatów w fazie eliminacyjnej – ten zespół zajął już 3 miejsce na MŚ we Francji w 1998 roku.

Grupa F, 23 czerwca, Niemcy – Szwecja

Mistrzów świata z 2014 roku z Brazylii zapowiadać nie trzeba. Das Mannschaft zagra ze Szwecją, która – uwaga, uwaga – wyrzuciła z mundialu w barażach faworyzowanych Włochów. Co prawda Zlatan już raczej nie zagra, ale Szwedzi w fazie grupowej mogą osiągnąć korzystny wynik, choć w najlepszym wypadku będzie to remis.

Grupa G, 28 czerwca, Anglia – Belgia

Anglicy w imprezach mistrzowskich najlepiej prezentują się na początku. W fazie pucharowej to może być zupełnie co innego, ale Czerwone Diabły to prawdziwie piekielna mieszanka. Hazard, Lukaku, Nainggolan. Jeśli Anglia nie otrząśnie się z traumy po ostatniej wielkiej imprezie i przegranej z Islandią, niewiele zdziała w spotkaniu z Belgią. Aha, i może tu paść bardzo dużo (miejmy nadzieję: pięknych) bramek.

Grupa H, 24 czerwca, Polska – Kolumbia

Taką przynajmniej mamy nadzieję, bo przeciwnik naprawdę markowy. Czwarta ekipa eliminacji Ameryce Południowej, pamiętana z rewelacyjnej postawy Jamesa Rodrigueza i Juana Cuadrado, na pewno nie zawiedzie. Czy nasze Orły zaprezentują się podobnie jak na Euro we Francji. Oby…

Więcej o typach bukmacherskich i faworytach w każdej grupie znajdziesz na stronie – https://betonline.net.pl/