Co dzieci mogą robić w Łodzi zimą?

Co dzieci mogą robić w Łodzi zimą?

Czy zima to rzeczywiście najgorsza pora w roku dla dzieci? Czy może z drugiej strony, najlepiej wpływa ona na kształtowanie ich wyobraźni, kiedy muszą one improwizować wymyślając sobie różne zabawy? I tak, i nie, bo jedni tradycyjnie będą narzekać, a inni ruszą głową i znajdą sobie ciekawe zajęcie.

A niech to, znowu pada!

Co dzieci mogą robić w Łodzi zimą?Jeszcze kilkanaście lat temu zimową porą na dzieci czekało wiele atrakcji, gdy świat spowijała jednolita, zimowa szata. Można było lepić bałwana, urządzać bitwy na śnieżki, „szkicować” wielkie rysunki na ośnieżonych polach oraz bawić się na wiele innych sposób z wykorzystaniem białego puchu. W dzisiejszych czasach, gdy klimat ociepla się nieubłaganie z roku na rok, w styczniu częściej za oknem widzimy wielkie kałuże i strugi deszczu, a to z pewnością nie jest pogoda dla dzieci na zabawy pod chmurką. Czy dawne zimy jeszcze wrócą nie wiadomo, a nawet jeśli, w najbliższym czasie na to się nie zanosi i jakoś trzeba sobie zająć czas w inny sposób.

Alternatywa dla deszczu

Warto na okoliczność niepogody mieć w domu kilka zestawów różnych gier planszowych i kart, które są świetną formą rozrywki dla całych rodzin. Z kolei, jeśli ktoś nie lubi spędzać czasu w taki sposób, inną opcją są coweekendowe, zaplanowane wycieczki do różnych, nieco odległych miejsc. Atrakcji turystycznych w okolicach Łodzi wszak nie brakuje, a wspólne wypady kilku rodzin naraz są okazją nie tylko do zajęcia sobie czasu, ale i większej integracji. W ostateczności zawsze można wybrać się również do centrów handlowych, jak choćby Galerii Łódzkiej, gdzie z pewnością zajęć do wyboru brakować nie będzie. W inne dni dla odmiany świetną opcją będzie wyjazd do auaparku, wspólne pieczenie ciast albo rodzinny turniej gier komputerowych.

Czas na łyżwy

W wielu miastach Polski – w tym i w Łodzi – w sezonie zimowym funkcjonują kryte lodowiska, które działają niezależnie od pogody. Warto o tym wspomnieć, gdyż jest to niezwykle popularna forma rozrywki wśród młodych ludzi. Co z tymi, którzy nie lubią łyżew? Rozwiązanie mogą znaleźć w internecie, wpisując w wyszukiwarce hasło ferie zimowe łódź. Wśród niezliczonej ilości ofert, z pewnością znajdą oni coś dla siebie.